Mikytų pažintinis takas
  • Takai su apžvalgos vietomis

Mikytų pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Alkakalnio g. 1, Mikytai, Plungės raj.
56.127329, 21.825254
Kopijuoti
0,5 val.
1 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Poilsiavietė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Mikytų pažintinį taką

Ant aukščiausios apylinkių kalvos, stūksančios prie Mikytų kaimo, seniau buvo baltų šventvietė. Nupjovus medžius ir išvalius krūmynus nuo alkakalnio viršaus atsiveria vaizdas į apačioje telkšančią pelkę. Toliai atsiveria ir pažvelgus į kitą pusę, bet be žiūronų sunku ką nors įžiūrėti. Nusileidęs nuo Mikytų alkakalnio pažintinis takas praveda pro išdžiūvusį šaltinį, siejamą su baltų religinėmis apeigomis bei Velnio akmenį, kuriame matosi įspaudas.

Maršrutas ir tako danga

Pažintinis takas yra vos 1 kilometro ilgio žiedinės formos maršrutas, kuris eina prieš laikrodžio rodyklės judėjimo kryptį ir apėjęs alkakalnį į automobilių stovėjimo aikštelę grįžta tuo pačiu taku. Maršrutas veda natūralaus grunto gerai pramintu miško taku. Tik vienoje vietoje nuo tako iki šlaite gulinčio akmens įrengti mediniai laipteliai.

Tako ženklinimas ir stendai

Automobilių stovėjimo aikštelėje stovi informaciniai stendai, tačiau apie pažintinį taką jie nieko nerašo. Nuėjus apie pora šimtų metrų pastatytas stendas su tako maršrutu, o vėliau galima rasti dar kelis informacinius stendus. Mikytų pažintinis takas paženklintas mediniais stulpeliais su rodykle viršuje.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Mikytų alkakalnio viršuje įrengta apžvalgos vieta. Išpjovus medžius atsivėrė vaizdas į kalvos papėdėje telkšančią pelkę. Prie alkakalnio ir ant jo įrengti suoliukai, o automobilių stovėjimo aikštelėje yra poilsiavietė.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Kelyje 164 (Plungė – Mažeikiai) reikia sukti link Žemaičių Kalvarijos, pro kurią kelias 4603 (Alsėdžiai – Barstyčiai). Kad pasiekti Mikytus iki jų nuo Barstyčių teks dundėti vieškeliu 2704 (Barstyčiai – Salantai). Prieš pat Mikytų kaimą kairėje kelio pusėje yra erdvi automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje prasideda Mikytų pažintinis takas

Mikytų pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.