Pažintinis takas Maironio kelias padubysiu
  • Vaizdingi takai

Maironio kelias Padubysiu pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
55.426763, 23.251841
Kopijuoti
4 val.
14,4 km
Linijinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos bokštelis
  • Apžvalgos vieta
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Poilsiavietė
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Sūpynės, pramogos

Apie pažintinį taką Maironio kelias Padubysiu


Maršrutas ir tako danga

Daugiau nei 13 kilometrų ilgio pažintinis takas „Maironio kelias Padubysiu” driekiasi nuo Kaulakių kaime įsikūrusio Dubysos regioninio parko lankytojų centro iki Betygalos. Maršrutas nėra žiedinės formos, todėl arba reikia susiplanuoti pervežimą, arba teks tuo pačiu taku grįžti atgal. Beveik visas maršrutas eina keliais, miškų ir pievų keliukais.

Tako ženklinimas ir stendai

Kadangi pažintinis takas visą laiką veda keliais, ženklinimo nėra per daug. Visame maršrute yra apie 10 rodyklių su raudoniu žygeiviu, žyminčių tako maršrutą. Yra vietų, kur tenka pasitikrinti, kuris takas ar kelias teisingas. Take galima rasti ir keletą informacinių stendų. Vieningo stiliaus metaliniuose stenduose informacija pateikiama labai glausta ir paįvairinta Maironio kūrybos posmais.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Už poros kilometrų nuo pradžios take įrengta regykla su sūpynėmis. Keliaujant keliuku palei Dubysą, jos pakrantėje įrengti krėslai su vaizdu į upę.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Važiuojant keliu 225 (Raseiniai – Baisogala) nuo Raseinių pusės, Kaulakių kaimas yra už keleto kilometrų. Jame įsikūręs Dubysos regioninio parko lankytojų centras, kurio kieme prasideda pažintinis takas. Yra automobilių stovėjimo aikštelė, stovi informacinis stendas su tako schema.

Pažintinis takas Maironio kelias Padubysiu

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Mindaugas
2023-08-14
Labai patiko visa pažintinio tako trasa. Ypač kelionę pagyvina žygio metu sutinkamos malonios detalės, tokios kaip krėslai prie Dubysos, supynės su apžvalgos aikštele, Maironio eilės, vandens malūnas… O ir pati gamta puiki! Rekomenduoju visiems!