Apie pažintinį taką Maironio kelias PadubysiuTako schema


Kaip nuvykti?

Važiuojant keliu 225 (Raseiniai – Baisogala) nuo Raseinių pusės, Kaulakių kaimas yra už keleto kilometrų. Jame įsikūręs Dubysos regioninio parko lankytojų centras, kurio kieme prasideda pažintinis takas „Maironio kelias Padubysiu“. Yra automobilių stovėjimo aikštelė, stovi informacinis stendas su tako schema.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Daugiau nei 13 kilometrų ilgio pažintinis takas „Maironio kelias Padubysiu“ driekiasi nuo Kaulakių kaime įsikūrusio Dubysos regioninio parko lankytojų centro iki Betygalos. Maršrutas nėra žiedinės formos, todėl arba reikia susiplanuoti pervežimą, arba teks tuo pačiu taku grįžti atgal. Kelionei į vieną pusę planuoti 4-5 valandas.


Tako danga

Beveik visas maršrutas eina keliais, miškų ir pievų keliukais.


Tako ženklinimas ir stendai

Kadangi pažintinis takas „Maironio kelias Padubysiu“ visą laiką veda keliais, ženklinimo nėra per daug. Visame maršrute yra apie 10 rodyklių su raudoniu žygeiviu, žyminčių tako maršrutą. Yra vietų, kur tenka pasitikrinti, kuris takas ar kelias teisingas. Take galima rasti ir keletą informacinių stendų. Vieningo stiliaus metaliniuose stenduose informacija pateikiama labai glausta ir paįvairinta Maironio kūrybos posmais.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Už poros kilometrų nuo pradžios take įrengta regykla su sūpynėmis. Keliaujant keliuku palei Dubysą, jos pakrantėje įrengti krėslai su vaizdu į upę.


Maironio kelias Padubysiu iš arti

Susiję įrašai