Apie Lylavos pažintinį taką


Lylavos pažintinis takas pavadintas Pagramančio regioniniame parke tekančio upelio vardu. Jo šlaitais ir eina tako maršrutas, pažintiniuose stenduose pasakojantis apie retas čia pastebėtas paukščių rūšis, į raudonąją knygą įrašytus augalus ar prie tako stovintį medį-milžiną. Take įspūdingų kraštovaizdžių nėra, tačiau išraiškingais upelio krantais vedantis maršrutas turi savo žavesio. Vasarą šviesus lapuočių miškas suteikia gaivų pavėsį, todėl čia galima atvažiuoti tiesiog pabūti gamtoje ar susipažinti su tuo, ką Pagramančio regioninis parkas saugo čia įsteigtame draustinyje.


Tako schema


Kaip nuvykti?

Keliu 164 (Tauragė – Plungė) pravažiavus Pagramantį trečiame išsukime skuti kairėn. Nuo pagrindinio kelio link pažintinio tako veda medinės rodyklės. Privažiavus žvyruotu keliu kelių išsišakojimą sukti kairėn. Už 2,5 kilometro kelias sukasi dešinėn ir dar už 500 metrų privažiuosite Lylavos upelį. Kairėje kelio pusėje stovi informacinis stendas ir poilsiavietė. Yra vietos pasistatyti automobilį.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Lylavos pažintinis takas vienu upelio krantu veda pirmyn ir apsisukęs kitu krantu grįžta atgal. Žiedinio maršruto ilgis – 2,4 kilometro. Juo pasivaikščioti užtenka valandos laiko.


Tako danga

Maršrutas visą kelią eina natūralios dangos pramintu miško taku. Tarp skirtingų upelių šlaitų nutiesti mediniai tilteliai.


Tako ženklinimas ir stendai

Tako pradžioje įrengtas stendas su tako schema, o pačiame take yra keli informaciniai stendai. Maršrutas paženklintas rausvos spalvos žygeivio simboliu, po kuriuo parodyta ėjimo kryptis.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Lylavos pažintinio tako pradžioje yra poilsiavietė, o einant taku galima rasti keletą apsamanojusių suoliukų.


Lylavos pažintinis takas iš arti

Susiję įrašai