Apie Kintų girininkijos pažintinį taką

Tarp Kuršių marių nendrėmis apaugusio kranto ir miško ruože telkšančios pelkės veda Kintų girininkijos įrengtas pažintinis takas. Apie gyvūnus, augalus ir įvairias buveines pasakojantis maršrutas labiau mokomasi nei pažintinis, todėl jei nepatiks enciklopediniai tekstai bus galima pasigrožėti pamario gamta. Tako pradžioje yra smėlėtas ir nuo nendrių išvalytas krantas, todėl galima išsimaudyti ar paplaukioti jėgos aitvarais. Norint tiesiog pasižvalgyti į marias, tą geriau daryti užsilipus ant apžvalgos bokštelio tako viduryje.


Tako schema


Kaip nuvykti?

Atvažiavus nuo Šilutės keliu 4217 (Šilutė – Povilai) ir atsirėmus į T formos sankryžą reikia sukti kairėn link Ventės. Atvažiuojant nuo Klaipėdos pusės pravažiavus Kintus sankryžoje reikia važiuoti tiesiai. Nuvažiavus Ventės kryptimi nepilną kilometrą kelią kerta Jociškių gatvė, o dešinėje kelio pusėje stovi Kintų girininkijos pažintinio tako iškaba. Link marių vedanti gatvė baigiasi didelėje automobilių stovėjimo aikštelėje marių pakrantėje. Prie aikštelės įrengtas tako informacinis stendas su schema bei prasideda pats takas. Taku galima pradėti eiti ir iš kito galo. Pora kilometrų į Ventės pusę prie kelio yra dar viena automobilių stovėjimo aikštelė su poilsiaviete – čia yra kitas pažintinio tako galas.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Pažintinis takas į pietus driekiasi beveik 2,5 kilometro. Jis nėra žiedinės formos, todėl atgal reikia grįžti tuo pačiu maršrutu. Pasivaikščiojimui skirti pora valandų.


Tako danga

Kintų girininkijos pažintinis takas veda natūralaus grunto gerai pramintu taku. Šlapiose vietose yra įrengti tilteliai.


Tako ženklinimas ir stendai

Take stovi su gamta supažindinantys informaciniai stendai, įrengtos rodyklės. Takas papildomai nėra paženklintas, tačiau išklysti iš tako nėra kur, o nuo vieno stendo jau galima matyti kitą. Takai ir stendai yra ryškiai geltonos spalvos, todėl gerai matomi iš toli.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Tako pradžioje ir pabaigoje įrengtos poilsiavietės, take yra pora atokvėpio vietų. Tako viduryje stovi nedidelis medinis apžvalgos bokštelis nuo kurio atsiveria Kuršių marių panorama ir už jų esanti Kuršių Nerija. Poilsiavietėse ir prie apžvalgos bokštelio įrengti lauko tualetai. Tako pradžioje yra smėlėtas ir nuo nendrių išvalytas krantas, todėl vasarą galima išsimaudyti.


Kintų girininkijos pažintinis takas iš arti

Susiję įrašai