Karmazinų pažintinis takas
  • Takai su apžvalgos vietomis

Karmazinų pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Dūkštos, Vilniaus raj.
54.815597, 24.964472
Kopijuoti
2,5 val.
6 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Laiptai
  • Poilsiavietė
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Karmazinų pažintinį taką


Atitekėjusi Neris atsimuša į aukštą Velniakampio kalną, o vėliau išsitiesinusi ir praplatėjusi kurį laiką teka ramiai. Praeityje čia buvo įsikūrę trys kaimai, vadinami Karmazinais. Šiame atokiame Neries slėnyje Neries regioninis parkas įrengęs pažintinį taką, kurio pavadinimas toks pat kaip ir čia buvusių kaimų. Karmazinų pažintinis takas prasideda prie didžiausio Vilniaus apylinkėse pilkapyno. Neilgai trukus jo maršrutas nusuka link Neries, kuri daug amžių buvo čia gyvenusių žmonių gyvybės ašimi. Daug visko einant šiuo pažintiniu taku galima sužinoti, patirti ir pamatyti. Kas buvo tie karmazinai? Kur auga mėnulio gėlės? Koks paukštis gali nukirsti medį? Ką jūrinis erelis veikia 300 kilometrų atstumu nuo jūros? Kodėl Neris yra lietuviška šventoji Gangos upė? Karmazinų pažintinis takas turi atsakymus į visus šiuos klausimus. O jei nesužadina smalsumo tokie klausimai, pasivaikščiojimas palei Nerį ir vaizdingas pakilimas į Velniakampį sužavės net ir tuos, kurie moka gėrėtis tik akimis. Priklausomai nuo pasirinkto pasivaikščiojimo pradžios taško žiedinės formas maršrutas tęsiasi 5,5 arba 7 kilometrus. Vaizdingiausia tako dalis eina palei Nerį, todėl spręskite patys – eisite ja pirmiausiai, ar pasiliksite pabaigai.

Maršrutas ir tako danga

Karmazinų pažintinis takas yra 5,5 apie kilometro ilgio žiedinis maršrutas. Tik atvažiavus pro Dūkštas ir pradedant eiti nuo Karmazinų poilsiavietės bendras atstumas gausis apie 7 kilometrus. Nuo automobilių stovėjimo aikštelės iki Karmazinų pilkapyno, kur prasideda pažintinio tako žiedas yra nepilnas kilometras, todėl einant nuo čia tako maršrutas ilgiausias.

Nors vietomis tenka eiti žvyruotu ar miško taku, Karmazinų pažintinis takas daugiausia veda gerai pramintais miško takais. Maršrute į 60 metrų aukščio kalną, vadinamą Velniakampiu, įrengti ilgi mediniai laiptai. Tai vienintelė stati vieta pažintiniame take.

Tako ženklinimas ir stendai

Tako maršrutas paženklintas nedidelėmis kvadrato formos rudomis kryptį rodančiomis lentelėmis. Jos pritvirtintos ant informacinių stendų, medinių kuoliukų ar tiesiog prie medžių. Take išlikusios ir senos medinės rodyklės. Prie automobilių stovėjimo aikštelių įrengtuose stenduose pavaizduota tako schema.
Take yra nemažai informacinių stendų, kurie išlaiko vientisą Neries regioninio parko informacinių stendų stilių. Dėmesį jie patraukia ne tik savo stiliumi, bet ir pateikta informacija. Regioninis parkas informacijos pateikimui skyrė daug dėmesio.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Joks apžvalgos bokštas neparodys tokių vaizdų, kurie atsiveria nuo 60 metrų aukščio Velniakampio kalno. Į kalną kyla laiptai su įrengtomis apžvalgos aikštelės, iš kurių pro medžius atsiveria Neries slėnio panorama.
Karmazinų pažintinis takas draugiškas ne tik keliautojams, bet ir iškylautojams. Čia yra net 5 poilsiavietės, kuriose pastatytos pavėsinės, įrengti suoliukai. Pastarųjų einant taku galima rasti tikrai nemažai.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Keliu 171 (Bukiškis – Dūkštos) arba keliu 108 (Maišiagala – Vievis) privažiavus Dūkštas netoli bažnyčios (kelyje 171) stovi rudas kelio ženklas, rodantis kryptį link Karmazinų pažintinio tako. Žvyruotu keliu reikia važiuoti apie kilometrą, kol pasirodo automobilių stovėjimo aikštelė ir pažintinio tako informacinis stendas su schema.
Važiuojant keliu 171 (Dūkštos – Bukiškis) link Vilniaus 2 kilometrai už Dūkštų ties posūkiu dešinėn stovi medinė rodyklė, kreipianti į Karmazinų pažintinį taką. Iki jo kiek daugiau nei kilometras. Prie kelio skirtingose vietose įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės, stovi informaciniai stendai su tako schema ir rodyklėmis.

Karmazinų pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Dzmitry
2024-05-18
geras takas
Daiva
2024-04-27
Gražus, tvarkingas pažintinis takas. Tik nuorodų trūksta, kad ratu eina pažintinis ratas.