Kapitoniškių pažintinis takas
  • Vaizdingi takai

Kapitoniškių pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Rumšiškių valčių nuleidimo vieta
54.859575, 24.213879
Kopijuoti
2 val.
6,5 km
Linijinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Maudymosi vieta
  • Poilsiavietė

Apie Kapitoniškių pažintinį taką

Kauno marių pakrante nuo Rumšiškių iki Dovainonių veda Kapitoniškių pažintinis takas. Nors ir ne visai sužymėtas, bet tai vaizdingas maršrutas, kurio pabaigoje, Dovainonyse, laukia viena gražiausių apžvalgos aikštelių – Mergakalnis. Vienoje vietoje maršrutas veda išlikusiu Vytauto Didžiojo vieškeliu, o netoli Dovainonių veda pro pakrantėje bangų ardomą Dovainonių piliakalnį.

Maršrutas ir tako danga

Kapitoniškių pažintinis takas yra linijinės formos maršrutas, kurio ilgis į vieną pusę – 6,5 kilometro. Nuo Rumšiškių maršrutas veda siaurais provėžuotais keliukais ir keliais, o artėjant link Dovainonių prasideda natūralaus grunto gerai praminti takai.

Tako ženklinimas ir stendai

Kapitoniškių pažintiniame take prie lankytinų objektų ir įdomiausiose vietose įrengti informaciniai stendai, tačiau nei viename stende tako schemos nėra. Mėlynos spalvos juostomis ant medžių yra pažymėta maršruto dalis nuo Mergakalnio iki Dovainonių piliakalnio. Likusi tako dalis nepaženklinta.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Pažintinio tako gale, Dovainonyse, yra ko gero gražiausia Kauno marių apžvalgos aikštelė – Mergakalnis. Abiejuose pažintinio tako galuose yra poilsiavietės.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Kelyje A1 (Vilnius – Kaunas) pasukti į Rumšiškes ir važiuoti link valčių nuleidimo vietos ir poilsiavietės prie Kauno marių (pro Žuvėdrų gatvę). Privažiavus Kauno marių pakrantę yra poilsiavietė, stovi informaciniai stendai, tačiau tako schemos nėra.
Galima taką surasti ir Dovainonyse, kur yra kitas jo galas. Važiuojant keliu 188 (Rumšiškės – Tadarava) pasukti į Dovainonis ir Gedimino gatvėje sustoti Mergakalnio automobilių stovėjimo aikštelėje. Mergakalnio apžvalgos aikštelėje yra kitas Kapitoniškių pažintinio tako galas.

Kapitoniškių pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.