Kalniškės mūšio pažintinis takas
  • Teminiai maršrutai

Kalniškės mūšio pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Marinka, Lazdijų raj.
54.333339, 23.593351
Kopijuoti
3 val.
8,5 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Žygio apranga

Apie Kalniškės mūšio pažintinį taką

Kalniškės miške 1945 metais vyko svarbus mūšis, kurio metu partizanai susirėmė su sovietų kariuomene. Iš prisiminimų ir pasakojimų atkūrus mūšio eigą ir aplinkybes, buvo įrengtas Kalniškės mūšio pažintinis takas, skirtas susipažinti su čia vykusiu mūšiu.

Maršrutas ir tako danga

Pažintinis takas nuo pradžios miško takais ir keliais veda iki memorialo, o po to atgal grįžta tik keliu. Vietomis maršrutas veda beveik nepramintais takais, todėl tenka bristi per aukštą žolę, avietynus ar dilgėlynus. Reikia pasiruošti kaip tikram žygiui. Visi objektai yra tako atkarpoje, vedančioje į priekį, atgalinis maršrutas skirtas tik grįžimui.

Tako ženklinimas ir stendai

Maršrutas paženklintas raudonos spalvos rodyklėmis ant medžių, taip pat yra nuorodų. Svarbiose tako vietose įrengti informaciniai stendai.

Atokvėpio vietos

Vienintelė atokvėpio vieta yra ties memorialu (toliausiai nuo pradžios nutolusiame maršruto taške).

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Keliu 131 (Alytus – Kalvarija) pravažiavus Simną ties Gilučio ežeru yra posūkis kairėn link Šventežerio. Keliu 2509 (Kavalčiukai – Šventežeris) važiuoti iki Stebulių bei sukti į dešinę link Verstaminų. Žvyruotame kelyje pirmoje sankryžoje laikytis dešinės ir apie pora kilometrų važiuoti tiesiai. Kad pasirinkti teisingą kelią bei surasti tako pradžią patartina įsivesti koordinates, nes ties tako pradžia nėra jokios automobilių stovėjimo aikštelės. Sunku pastebėti ir toliau nuo kelio pamiškėje stovintį stendą.

Kalniškės mūšio pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.