Neries kairiojo kranto turizmo trasa
 • Vaizdingi takai

Kairiojo Neries kranto turizmo trasa

Žiūrėti atsiliepimus
Kragžliai, Elektrėnų sav., Vilniaus raj.
54.756796, 24.955624
Kopijuoti
8 val.
27 km
Žiedinis
Papildoma informacija
 • Apžvalgos bokštelis
 • Apžvalgos vieta
 • Asfaltuotas privažiavimas
 • Audio informacija
 • Automobilių stovėjimo aikštelė
 • Interaktyvūs informaciniai stendai
 • Poilsiavietė
 • Pravažiuojama vaikišku vežimėliu
 • Šlaitas ar stati įkalnė
 • Stovyklavietė
 • Suoliukai, atokvėpio vietos
 • Tualetas

Apie kairiojo Neries kranto turizmo trasą


Kairiojo Neries kranto turizmo trasa yra ilgiausias pažintinis takas Lietuvoje. Gerai paženklintas žiedinės formos maršrutas įrengtas didžiausioje Neries kilpoje Neries regioninio parko teritorijoje. Keliaujant galima pamatyti įvairių gamtinių ir istorinių objektų, taip pat trasoje yra įspūdinga Ausiutiškių atodanga. Nors maršrutas ilgas, jo ilgis yra virš 25 kilometrų, tai nėra vien tik žygiavimui skirta trasa. Gausu įvairių objektų, tokių kaip šaltiniai, mitologiniai akmenys, pilkapiai, konglomeratai, Panerių dvaras, vietos ir objektai, susiję su buvusiu demarkacine linija. Žygiavimą paįvairina vaizdinga Neries pakrantė, kuria kelis kilometrus driekiasi trasos maršrutas. Gausu poilsiaviečių ir suoliukų, kur galima ne tik atsikvėpti, bet ir iškylauti gamtoje. Neries regioninis parkas teigia, jo keliauti trasa galima pėsčiomis, dviračiu ir automobiliu.

Kairiojo Neries kranto turizmo trasa yra žiedinės formos maršrutas, kurio oficialus ilgis – 25km. Viena maršruto atšaka, vedanti iki pasieniečio Kybarto kapo nėra žiedinė, o atstumas į vieną pusę – beveik 2 kilometrai. Einant visą maršrutą pilnai, aplankant Kybarto kapą ir kitus šalia trasos esančius objektus, atstumas susidaro apie 30 kilometrų. Einant vidutiniu greičiu ir sustojant atsikvėpti ir pavalgyti šiai trasai įveikti prireiks dienos ar net dviejų.

Turizmo trasos ženklinimas ir atokvėpio vietos

Trasos pradžioje prie Bražuolės poilsiavietės stovi informacinis stendas su tako schema. Panašių stendų su tako schemomis maršrute yra dar keli. Prie lankytinų objektų įrengi vieningo stiliaus Neries regioninio parko informaciniai stendai su informacija lietuvių ir anglų kalbomis. Ausiutiškių regyklos bokštelyje ir ant lieptelio prie Purvės rėvos poilsiavietės lankytojus pasitinka kalbantys stendai, pasakojantys įdomias istorijas. Gamtoje elektros nėra, todėl teks sukant rankenėlę pasigaminti elektrą – tik tada stendai prakalbės.
Turizmo trasa gerai paženklinta ir eiti galima tiekį vieną, tiek į kitą pusę. Prie kelio pastatyti stulpeliai su rodyklėmis, atskiros rodyklės kreipia link toliau nuo tako esančių objektų. Įrengtos rodyklės ir nuo kelio Vilnius-Kaunas iki Bražuolės poilsiavietės, tik ties Lazdėnų išsukimu trasos ženklo nėra.

Kairiojo Neries kranto turizmo trasoje įrengtis kelios poilsiavietės. Vienos jų yra prie automobilių stovėjimo vietų, kitos – Neries pakrantėje. Palei Nerį einančioje trasos dalyje pastatyta daug suoliukų, o prie Purvės poilsiavietės įrengtas lieptelis Neries šlaite. Maršrute yra vaizdingų vietų. Viena tokių vietų – kelių kilometrų atkarpa, vedanti palei Nerį. Ant Peklynės kalno esanti apžvalgos aikštelė ne itin vaizdinga, tačiau netoli įrengta Ausiutiškių regykla išties įspūdinga. Čia pastatytas neaukštas apžvalgos bokštelis, tačiau ir be jo matosi graži panorama.

Kelis šimtus metrų maršrutas eina kelio Vievis-Kernavė kelkraščiu. Nuo šio kelio iki Panerių paklota asfalto danga. Už Panerių prasideda vieškelis, kuris miške kiek susiaurėja ir kuriuo visą laiką veda maršrutas. Kaip skelbia Neries regioninis parkas, trasa galima keliauti pėsčiomis, dviračiu ir automobiliu. Galima pravažiuoti ir su vaikišku vežimėliu, tačiau reikia atkreipti dėmesį į didelius atstumus. Norint aplankyti kai kuriuos objektus reikia išsukti iš maršruto, ar net nusileisti šlaitu iki upės. Maršrute yra įkalnių, nors jos nėra labai stačios.

Turizmo trasos schema

Kur yra Kairiojo Neries kranto turizmo trasa?

Yra dvi vietos, nuo kur geriausia pradėti keliauti kairiojo Neries kranto turizmo trasa. Viena jų yra prie kelio Vievis-Kernavė, kur netoli tilto per Nerį įrengta poilsiavietė, žemėlapiuose vis dar vadinama „Panerių miško regykla”. Ten stovėjusio apžvalgos bokštelio nebėra, bet prie poilsiavietės pastatytas informacinis stendas su trasos schema. Kita vieta – Bražuolės poilsiavietė. Kelyje Vilnius-Kaunas ties Lazdėnais yra išvažiavimas iš magistralės, kur pasukus pasitikusios kairiojo Neries kranto turizmo trasos rodyklės nuveda iki pat Bražuolės poilsiavietės. Prie magistralės yra Lazdėnų geležinkelio stotis, todėl jei negąsdina papildomi du kilometrai, į šį pažintinį maršrutą galima atvykti traukiniu.

Kairiojo Neries kranto turizmo trasa iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.