Laikinai uždarytas

Apie Jurkiškio upelio pažintinį taką

Ne visi gražūs ar įdomūs dalykai turi būti dideli. Asvejos regioniniame parke teka trumpas, vos 1,2 kilometro ilgio, kanjoninio tipo upeliukas, kurio 18 metrų aukštį siekiančiais šlaitais eina Jurkiškio upelio pažintinis takas. Jurkiškis tarsi kalnų upelis – per visą ilgį vandens lygis pažemėja net 12 metrų. Išgraužęs gilų slėnį Jurkiškio upeliukas atidengė didelį akmenį, kurį vieni vadina Puntuko vaiku, kiti – suomiu. Jurkiškio upelio pažintinis takas maždaug tokio pat ilgio kaip upelis, tačiau to pakanka, kad supažindintų su atokiu, bet gražiu gamtos kampeliu.

Nuo Dubingių centro važiuojant Ąžuolyno gatve link Bijutiškio (Kelias 2808 Dubingiai – Bikutiškis) už keleto šimtų metrų yra posūkis į kairę. Ten prasideda Beržos gatvė ir stovi ženklas, jog iki pažintinio tako – 4 kilometrai. Pakeliui kelią rodo dar viena rodyklė, o keliui atsirėmus į Lakštingalų gatvę reikia sukti dešinėn. Nusileidus žvyruotu keliu nuo stataus šlaito priekyje pasirodo pažintinio tako automobilių stovėjimo aikštelė.

Maršruto forma

Šlaitais palei Jurkiškio upelį einantis pažintinis takas tęsiasi 1,2 kilometro ir yra žiedinės formos. Take gausu laiptelių, todėl pasivaikščiojimui rekomenduojama skirti 1 valandą.


Pažintinio tako infrastruktūra

Jurkiškio upelio pažintinis takas turi keletą staigių pakilimų ir nusileidimų, kuriuose įrengti mediniai laipteliai. Toliau maršrutas eina natūraliai išmintais takai, o per perlipti per nuvirtusius medžius padeda įrengti mediniai tilteliai. Upelio slėnyje įrengtas medinių lentų takas, kuriuo pereinama į kitą upelio slėnio pusę.

Tako pradžioje, prie automobilių stovėjimo aikštelės, stovi informacinis stendas su tako schema. Viso tokių stendų take yra 7. Take stovi iš medžio pagaminti taką žymintys ženklai, nors išklysti nėra kur. Rodyklės rodo taku eiti prieš laikrodžio rodyklę, tačiau eita galima ir priešinga kryptimi.

Pažintiniame take yra kelios apžvalgai skirtos aikštelės, iš kurių galima pasižvalgyti po Jurkiškio upelio slėnį. Nukritus lapams pro medžių šakas matosi Asvejos ežeras. Tako pradžioje įrengta poilsiavietė, o keliaujant taku atsikvėpti galima ant keleto įrengtų suoliukų.

Jurkiškio upelio pažintinis takas vėlų rudenį

Susiję įrašai