Jurkiškio upelio pažintinis takas
  • Takai su apžvalgos vietomis

Jurkiškio upelio pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Jurkiškis, Molėtų raj.
55.071296, 25.413309
Kopijuoti
1 val.
1,2 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Interaktyvūs informaciniai stendai
  • Laiptai
  • Poilsiavietė
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Jurkiškio upelio pažintinį taką

Ne visi gražūs ar įdomūs dalykai turi būti dideli. Asvejos regioniniame parke teka trumpas, vos 1,2 kilometro ilgio, kanjoninio tipo upeliukas, kurio 18 metrų aukštį siekiančiais šlaitais eina Jurkiškio upelio pažintinis takas. Jurkiškis tarsi kalnų upelis – per visą ilgį vandens lygis pažemėja net 12 metrų. Išgraužęs gilų slėnį Jurkiškio upeliukas atidengė didelį akmenį, kurį vieni vadina Puntuko vaiku, kiti – suomiu. Jurkiškio upelio pažintinis takas maždaug tokio pat ilgio kaip upelis, tačiau to pakanka, kad supažindintų su atokiu, bet gražiu gamtos kampeliu.

Maršrutas ir tako danga

Šlaitais palei Jurkiškio upelį einantis pažintinis takas tęsiasi 1,2 kilometro ir yra žiedinės formos. Takas turi keletą staigių pakilimų ir nusileidimų, kuriuose įrengti mediniai laipteliai. Toliau maršrutas eina natūraliai išmintais takai, o per perlipti per nuvirtusius medžius padeda įrengti mediniai tilteliai. Upelio slėnyje įrengtas medinių lentų takas, kuriuo pereinama į kitą upelio slėnio pusę.

Tako ženklinimas ir stendai

Tako pradžioje, prie automobilių stovėjimo aikštelės, stovi informacinis stendas su tako schema. Tako infrastruktūra neseniai atnaujinta – įrengti šiuolaikiški ir įdomūs informaciniai stendai, atnaujinti laiptai į upelio slėnį. Rodyklės rodo taku eiti prieš laikrodžio rodyklę, tačiau eita galima ir priešinga kryptimi.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Pažintiniame take yra kelios apžvalgai skirtos aikštelės, iš kurių galima pasižvalgyti po Jurkiškio upelio slėnį. Nukritus lapams pro medžių šakas matosi Asvejos ežeras. Tako pradžioje įrengta poilsiavietė, o keliaujant taku atsikvėpti galima ant keleto įrengtų suoliukų.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Nuo Dubingių centro važiuojant Ąžuolyno gatve link Bijutiškio (Kelias 2808 Dubingiai – Bikutiškis) už keleto šimtų metrų yra posūkis į kairę. Ten prasideda Beržos gatvė ir stovi ženklas, jog iki pažintinio tako – 4 kilometrai. Pakeliui kelią rodo dar viena rodyklė, o keliui atsirėmus į Lakštingalų gatvę reikia sukti dešinėn. Nusileidus žvyruotu keliu nuo stataus šlaito priekyje pasirodo pažintinio tako automobilių stovėjimo aikštelė.

Jurkiškio upelio pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.