Apie Jomantų miško pažintinį taką


Varnių regioninio parko teritorijoje įrengtas Jomantų miško pažintinis takas susideda iš kelių dalių. Visos jos turi pavadinimus, tai „Miško dievų buveinė“, „Inkilų alėja“, „Kliūčių ruožas“, „Juodųjų paslapčių takas“, „Medžiofono aikštelė“, „Sūpuoklių aištelė“, „Zuikių mokyklėlė“. Galima ramiai eiti ir informacinius stendus skaityti, o po to „Zuikių mokyklėlėje“ pasitikrinti žinias ir išspręsti kryžiažodį. Tačiau galima papildomai ir į įvairias veiklas įsitraukti. Grojimas skrabalus imituojančiu instrumentu, jėgos ir koordinacijos reikalaujančios atrakcijos patiks jaunimui, o gamtos paminklai ir istoriniai pasakojimai sudomins vyresniuosius keliautojus. Take gausu ne tik informacijos ir atrakcijų, bet ir poilsiaviečių, todėl čia reikia vykti ilgesniam laikui ir su užkandžiais bei gėrimais.


Tako schema


Kaip nuvykti?

Kelyje 160 (Varniai – Telšiai) ties Pamaviu yra posūkis dešinėn. Stovi rudas pažintinio tako stendas, todėl kur pasukti – aišku. Apie pusantro kilometro reikia važiuoti žvyruotu keliu, kuriame stovi dar kelios kryptį rodančios rodyklės. Pamiškėje įrengta automobilių stovėjimo aikštelė su stovyklaviete.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Jomantų miško pažintinis takas yra aštuoneto formos ir tik viena jo atšaka, vedanti link Jomantų ąžuolo, nėra žiedinė. Norint įveikti visą 4 kilometrų ilgio taką, susipažinti su informacija, o vėliau dar ir kryžiažodį išspręsti, prireiks 3 valandų. Tuo labiau, kad take gausu įvairių atrakcijų.


Tako danga

Jomantų miško pažintinis takas eina mišku keliu, tik vietomis išsukdamas iš jo. Ilgesnė miško taku vedanti atkarpa yra ties „Juodųjų paslapčių taku“. Vėliau maršrutas vėl grįžta į kelią.


Tako ženklinimas ir stendai

Take įrengti 23 informaciniai stendai ir dar daugybė nedidelių stendukų, supažindinančių su miške augančiais medžiais. Tako pradžiose stovi stendas su maršruto schema. Maršrutas paženklintas kuolais, ant kurių pritvirtinti apvalios formos žaliai balti ženklai. Papildomai įrengtos rodyklės, kreipiančios į atskiras tako dalis ar lankytinus objektus.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Atokvėpio vietų šiame take ypač gausu – skirtingose vietose įrengtos net septynios poilsiavietės. Take yra pora atkarpų, kuriose įrengti atrakcionai, o vienoje iš poilsiaviečių pastatytos sūpynės.


Jomantų miško pažintinis takas takas iš arti

Susiję įrašai