Jiesios kraštovaizdžio draustinio pažintinis takas
  • Takai su apžvalgos vietomis

Jiesios kraštovaizdžio draustinio pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
P. Babicko g. 11, Rokai, Kaunas
54.843782, 23.937600
Kopijuoti
1,5 val.
3 km
Linijinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Poilsiavietė
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Jiesios kraštovaizdžio draustinio pažintinį taką


Tikru kanjonu galima pavadinti Jiesios slėnį, kuris įdomus savo atodangomis ir nuo jų atsiveriančiais vaizdais. Rokuose prie to paties pavadinimo atodangos prasidėjęs Jiesios kraštovaizdžio draustinio pažintinis takas veda nuo vienos atodangos prie kitos, kol pabaigoje griovos dugnu nusileidęs žemyn baigiasi Jiesios upės pakrantėje. Maršrutas sudarytas tarsi iš dviejų dalių. Prasidėjęs prie Rokų gimnazijos takas vingiuoju pačia šlaito atbraila, o nuo viršaus į Jiesios upę byrantys moliai sukuria nesaugumo jausmą. Atodangų viršuje turėklų nėra, todėl gėrėtis vaizdais reikia atsargiai. Maršruto viduryje tenka pereiti gyvenvietę, už kurios laukia dar viena atodanga. Nuo čia pažintinis takas pradeda leisti žemyn ir griovos dugnu nuveda iki pat Jiesios.

Maršrutas ir tako danga

Jiesios kraštovaizdžio draustinio pažintinis takas yra 3 kilometrų ilgio. Jis nėra žiedinis maršrutas, todėl nuėjus į priekį tuo pačiu taku teks grįžti ir atgal. Maršrutas eina gerai pramintu natūralaus grunto taku. Sausu oru pravažiuojamas vaikišku vežimėliu.

Tako ženklinimas ir stendai

Tako pradžioje ir pabaigoje stovi informaciniai stendai su tako schema, o pačiame take įrengti keli informaciniai stendai. Maršrutas paženklintas prastai, stovi vos kelios sunkiai pastebimos rodyklės. Maršrutas veda per gyvenvietę, kur ženklinimo nėra, todėl rekomenduotina prieš einant nusifotografuoti tako schemą.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Jiesios kraštovaizdžio draustinio pažintiniame take yra dvi apžvalgos aikštelės – maršruto pradžioje ir praėjus gyvenvietę. Pirmoje tako dalyje yra dar kelios apžvalgos vietos, tačiau jos pasiekiamos siaurais pramintais takeliais ir daugiausia lankomos smalsuolių. Take įrengtos 3 atokvėpio vietos. Vaizdingiausia jų yra apžvalgos aikštelėje už gyvenvietės.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Važiuojant keliu 139 (Kauno HE – Garliava) ties Rokais reikia sukti dešinėn. Galima važiuoti J. Borutos gatve tiesiai link Rokų gimnazijos, kur yra įvažiavimas į P. Babicko gatvę arba pastačius automobilį prie gimnazijos ją apeiti aplink. P. Babicko gatvėje prie pat gimnazijos tvoros stovi informacinis stendas su tako schema, o automobilį galima pastatyti kelkraštyje.
Eiti Jiesios kraštovaizdžio draustinio pažintiniu taku galima ir iš kito galo. Iš Karkazų rato gatvės per Jiesią veda viltelis, kurį perėjus stovi informacinis stendas ir prasideda pažintinis takas.

Jiesios kraštovaizdžio draustinio pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Zivile Bagdoniene
2024-04-14
Vaizdingas takas, nesudetingas, pasivaikščioti su šeima.