Apie Girinio pažintinį taką

Prie pat Krekenavos girininkijos įrengtas 600 metrų ilgio Girinio pažintinis takas, supažindinantis su mišku ir jo tvarkymu. Prasidėjęs ties Girinio vartais ir apsukęs ratą mišku jis baigiasi ties Girinio trobele, išpuošta gyvūnų ir paukščių nuotraukomis. Nuo suolelio, ant kurio iškalti Maironio žodžiai, galima pasukti atgal arba paėjus kelis šimtus metrų aplankyti akmenį Rapolą, pūpsantį Linkavos upelyje.


Tako schema


Kaip nuvykti?

Keliu 3003 (Krekenava – Ramygala) išvažiavus iš Krekenavos už mažiau nei kilometro yra posūkis į dešinę, ties kuriuo stovi dvi rodyklės – link Girinio tako ir link akmens Rapolas. Už poros šimtų metrų yra nedidelė automobilių stovėjimo aikštelė, netoli kurios ir prasideda Girinio pažintinis takas.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Girinio pažintinis takas yra vos 600 metrų ilgio žiedinės formos maršrutas, kuriam apeiti užteks pusvalandžio. Pasivaikščiojus taku dar galima nueiti iki akmens Rapolas, kuris yra už 300 metrų.


Tako danga

Maršrutas veda plačiu, gerai pramintu natūralios dangos miško taku.


Tako ženklinimas ir stendai

Visi tako informaciniai stendai pagaminti iš medienos, ant kurios surašyta informacija. Tokių stotelių take yra 5. Take nėra jokio ženklinimo ir rodyklių, tačiau išklysti nėra kur.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Netoli tako pabaigos stovi nedidelis medinis bokštelis, tačiau visą vaizdą užstoja žaluma. Yra įrengta laužavietė, į kurią galima patekti išsukus iš tako. Einant taku galima rasti kelias atokvėpio vietas, kur galima prisėsti.


Girinio pažintinis takas iš arti

Susiję įrašai