Apie Gelgaudiškio pažintinį taką

Gelgaudiškyje ant Nemuno kranto stovi vienas didžiausių dvarų Lietuvoje – Gelgaudiškio dvaras. Dydžiu išsiskiria ir šalia dvaro rūmų esantis dvaro parkas, kurio plotas siekia 118 ha. Į rūmus vedanti ketureilė sidabrinių klevų alėja, dvaro parke Žvaigžde vadinama aikštelė, terasose užveistas sodas, Asesoriaus kapas ir Velnio kalnas – keletas vietų, kurias verta aplankyti vaikščiojant parko takais. Gelgaudiškio pažintinis takas – tai maršrutas, kuriuo einant galima ne tik pasigrožėti dvaro rūmais ir didžiuliu parku, bet ir pasiskaityti legendomis apipintų istorijų. Yra ir vieta, kur pagal legendą prasideda į kitapus Nemuno stovinčią pilį vedantis tunelis.


Pažintinio tako schema


Kaip atvykti?

Atvažiavus į Gelgaudiškį nesunku rasti miestelio viduryje esančią Gelgaudiškio dvaro sodybą. Link jos veda neilga parko gatvė, kurioje įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Atėjus Parko gatve iki centrinio gėlyno, kitoje jo pusėje matosi nedidelis stendas, ten prasideda Gelgaudiškio pažintinis takas.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Netoli dvaro rūmų prasidėjęs Gelgaudiškio pažintinis takas apsukęs ratą aplink dvaro rūmus gražia klevų alėja pasuka miškan. Didžią dalį kelio maršrutas vedžioja mišku, kuris yra senasis dvaro parkas. Apsukęs ratą žiedinės formos pažintinis takas grįžta atgal prie dvaro rūmų. Maršruto ilgis siekia 3,5 kilometro, todėl juo pasivaikščioti ir apžiūrėti dvaro sodybą reikėtų planuoti 2 valandas.


Tako danga

Dvaro rūmų teritorijoje maršrutas eina įrengtais takais. Miške maršrutas eina natūralaus grunto takais, kurie yra platūs ir geros būklės.


Tako ženklinimas ir stendai

Netoli dvaro rūmų stovinčiame pirmajame tako stende yra tako schema. Ją reikėtų nusifotografuoti, kadangi maršrutas nėra gerai paženklintas (taką žymi mediniai stulpeliai su rodykle). O štai informacinių stendų take yra nemažai ir su vietomis įžymybėmis jie supažindina pasitelkdami įvairias istorijas, pasakojimus ar padavimus. Šiuo atžvilgiu Gelgaudiškio pažintinis takas yra tikrai įdomus.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Gražių apžvalgos vietų take nėra. Nors praretinus medžius ir krūmokšnius galėtų tokia atsirasti, nuo kur atsivertų vaizdas į kitoje Nemuno pusėje stovinčią Panemunės pilį. Kaip tik vienoje tokių vietų įrengta atokvėpio vieta ir ten stovi išdrožinėtas minėtos pilies maketas. Pakeliui yra ir daugiau atokvėpio vietų, ar tiesiog suoliukų.


Gelgaudiškio pažintinis takas iš arti

Susiję įrašai