Dusetų girios pažintinis takas
  • Po laukinę gamtą

Dusetų girios pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Žvirbliškės, Rokiškio raj.
55.791177, 25.788185
Kopijuoti
1,5 val.
3,3 km
Žiedinis
DĖMESIO!
Tvarkoma per pelkę einanti tako atkarpa. Praėjimo nėra.
Papildoma informacija
  • Apžvalgos bokštelis
  • Apžvalgos vieta
  • Poilsiavietė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Dusetų girios pažintinį taką

Tarp dviejų ilgų ir siaurų Sartų ežero atšakų ošia Dusetų giria. Šiame atokiame miške įrengtas Dusetų girios pažintinis takas, kuris veda šios girios takais ir keliais. Tako maršrutas kerta šiame miške plytinčią Vasynos pelkę, kuri anksčiau buvo dar viena Sartų ežero atšaka. Per ją įrengtas medinių lentų takas, o pamiškėje stovi apžvalgos bokštelis. Viename iš stendų pasakojama apie Dusetų girios vietovardžių kilmę.

Maršrutas ir tako danga

Dusetų girios pažintinis takas yra 3,6 kilometro ilgio žiedinės formos maršrutas. Iš pradžių maršrutas veda natūraliai pramintu miško taku, o per pelkę įrengtas išilginių medinių lentų takas, kuris nėra platus. Už pelkės vėl tenka eiti miško takais, kol pasiekęs žvyruotą miško kelią Dusetų girios pažintinis takas juo parveda iki pradžios.

Tako ženklinimas ir stendai

Per mišką einanti pažintinio tako dalis paženklinta raudonos spalvos brūkšniais ant medžių. Pasiekus kelią šio ženklinimo nebesimato, tačiau visame maršrute įrengtos pažintinio tako nuorodos, kurios rodo kryptį iki sekančios stotelės. Informacija pateikiama take įrengtuose informaciniuose stenduose, o tako pradžioje stovi stendas su pažintinio tako schema.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Perėjus Vasynos pelkę pamiškėje stovi apžvalgos bokštelis, nuo kurio galima pasižvalgyti po pelkę. Netoli pažintinio tako pabaigos prie kelio įrengta poilsiavietė.

Maršruto schema

Kur yra pažintinis takas?

Važiuojant nuo Utenos A6 (Utena-Zarasai) keliu ties Daugailiais reikia pasukti į Dusetas. Į jas pro Antalieptę veda kelias 178 (Daugailiai-Dusetos). Pervažiavus gyvenvietę Vytauto ir Būgos gatvėmis iš karto už tiltelio per Šventąją prasideda Užtiltė ir dešinėje veda kelias 3610 (Užtiltė-Jūžintai) į Jūžintus. Iš pradžių kelias asfaltuotas, po to prasideda vieškelis, kuriuo nuvažiavus kelis kilometrus ties Sartų ežero įlankos pabaiga pasirodo kelios sodybos. Iš karto už jų yra posūkis į dešinę prie kurio įrengtos rodyklės link pažintinio tako ir stovyklaviečių. Keliu per mišką reikia važiuoti dar pora kilometrų, tačiau įrengtos nuorodos, todėl pažintinį taką surasti nesunku. Jis prasideda prie kelio, todėl automobilį galima palikti šalikelėje.

Dusetų girios pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.