Deiveniškių regioninio parko pėsčiųjų maršrutai
  • Smagiems pasivaikščiojimams

Dieveniškių regioninio parko pėsčiųjų maršrutai

Žiūrėti atsiliepimus
Centrinė g. 2, Poškonys, Šalčininkų raj.
54.263464, 25.617398
Kopijuoti
3 val.
10 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Galima atvykti visuomeniniu transportu
  • Maudymosi vieta
  • Poilsiavietė
  • Stovyklavietė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Dieveniškių regioninio parko pėsčiųjų maršrutus P1 ir P2


Toje vietoje, kur tartum koks iškyšulys į Baltarusijos teritoriją įsiterpęs nedidelis Lietuvos plotelis, etnokultūrinį palikimą saugo Dieveniškių istorinis regioninis parkas. Čia galima pamatyti civilizacijos mažai paliestą kraštovaizdį ir tik šiam kraštui būdingus kaimų išdėstymus bei gatvinius kaimus. Poškonių kaime, kur įsikūręs šio regioninio parko lankytojų centras, prasideda Dieveniškių regioninio parko pėsčiųjų maršrutai P1 ir P2 – puikiai tinkantis pažinčiai su šių vietovių vertybėmis. P1 maršrutas veda iki gražaus Grybiškių ąžuolo, seniausio medžio regioniniame parke, šalia kurio dar ir Grybiškių pušis stiebiasi į viršų. Pakeliui yra didelis pilkapynas, o maršruto pradžioje ir pabaigoje galima pasivaikščioti po Poškonių ir Lastaučikų kaimus, kurie abu yra gatvinio tipo. P2 maršrutas taip pat driekiasi iki Grybiškių ąžuolo, tačiau nuo ten (šiek tiek grįžus atgal) pasuka link Rimašių kaimo ir pakeliui aplanko Rimašių akmenyną.

Vykdami pasivaikščioti šiuo maršrutu būtinai pasiimkite su savi pasą arba asmens tapatybės kortelę, kadangi Dieveniškių regioninio parko teritorija yra pasienio zonoje. Prie pagrindinio kelio įsikūręs pasieniečių postas, kuriame jus gali sustabdyti ir paprašyti parodyti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ar atverti bagažinę.

Maršrutas ir tako danga

Pėsčiųjų maršrutai yra žiedinės formos. Maršrutas P1 link Grybiškių ąžuolo eina viena Poškonių tvenkinio puse, atgal – kita. Bendras ilgis yra apie 6 kilometrus. P2 maršrutas yra ilgesnis, bet taip pat žiedinės formos. Jo ilgis siekia 10 kilometrų.

Pėsčiųjų maršrutai beveik visą laiką eina keliu. Poškonių, Rimašių ir Lastaučikų gyvenvietėse jis eina kaimo gatvėmis, o likusi atkarpa driekiasi miško keliais ir keliukais.

Tako ženklinimas ir stendai

Maršrutai P1 bei P2 turi skirtingų spalvų žymėjimus. Pakelėse pastatyti stulpeliai, ant kurių nurodytos visų maršrutų kryptys, o taip pat pastatytos rodyklės, rodančios atstumą iki lankytinų objektų. Prie kiekvieno lankytino objekto įrengti informaciniai stendai.

Atokvėpio vietos

Maršrute įrengtos kelios poilsiavietės, dvi iš jų yra miške prie kelio, dvi – prie Poškonių tvenkinio. Poškonių poilsiavietėje vasarą veikia valčių nuoma, o kitoje, Pelėdos vardu pavadintoje poilsiavietėje, galima iškylauti ir maudytis.

Maršruto schema

Kur yra pėsčiųjų maršrutai?

Keliu A15 (Vilnius – Lyda) privažiavus Šalčininkus toliau kelionę tęsti keliu 104 (Šalčininkai – Dieveniškės). Maždaug 18-ame kilometre stovi ženklas su rodykle į Poškonis. Jie yra kairėje kelio pusėje už 1 kilometro. Gyvenvietėje pravažiavus Gaujos upę kairėje kelio pusėje stovi Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centras, prie kurio ir prasideda Grybiškių ąžuolo pėsčiųjų maršrutas.

Dieveniškių regioninio parko maršrutai P1 ir P2 iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.