Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio signatarų pažintinis takas
  • Teminiai maršrutai

Daugėliškių miško bunkerio pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Daugėliškių miškas, Raseinių raj.
55.229573, 23.561083
Kopijuoti
0,5 val.
0,7 km
Linijinis
Papildoma informacija
  • Automobilių stovėjimo aikštelė

Apie Daugėliškio miško bunkerio pažintinį taką


Pokario metais Lietuvoje veikus partizaninio pasipriešinimo judėjimui, vienas iš bunkerių buvo įrengtas Daugėliškių miške. Atlikus archeologinius tyrimus atsirado iniciatoriai, kurie nusprendė bunkerį atstatyti. Iki jo ir iki partizanų žūties vietos nutiestas Daugėliškių miško bunkerio pažintinis takas, kuris supažindina su šioje vietoje veikusiais partizanais.

Tarp bunkerio ir partizanų žūties vietos yra atkarpa, pavadinta Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio signatarų pažintiniu taku. Viename iš stendų supažindinama su deklaracija, o toliau atskiruose stenduose supažindinama su visais 8 deklaraciją pasirašiusiais signatarais.

Maršrutas ir tako danga

Pažintinis takas yra linijinės formos, todėl nuėjus iki pabaigos grįžti reikės tuo pačiu maršrutu. Ilgis į vieną pusę sieka 600 metrų. Maršrutas veda natūraliu miško taku, kuris pradžioje vos matomas, bet vėliau išplatėja į sutankinto grunto taką. Įkalnėse įrengti mediniai laipteliai, nutiestas tiltelis, o vienoje vietoje paklotas trumpas medinių lentelių takas.

Tako ženklinimas ir stendai

Tako pradžioje, archyvo suradimo vietoje ir žūties vietoje įrengti informaciniai stendai. Tarp bunkerio ir žūties vietos yra dar keli informaciniai stendai skirti Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio signatarams. Ženklinimo ar nuorodų įrengta nėra.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Kelyje A1 (Kaunas – Klaipėda) netoli Ariogalos prasideda senojo Žemaičių plento atkarpa, vedanti pro Ariogalą. Įsukus į kelią 196 (Ariogala – Kryžkalnis) ir nuvažiavus apie 3 kilometrus (netoli yra Jučių gyvenvietė) ties autobusų sustojimu yra posūkis kairėn. Siauru, bet tiesiu keliuku važiuoti iki proskynos, o joje sukti dešinėn. Už 150 metrų yra nedidelė aikštelė automobiliui pasistatyti ir pamiškėje matosi informacinis tako stendas.

Daugėliškių miško bunkerio pažintinis takas

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.