Apie Daugėliškio miško bunkerio pažintinį taką


Pokario metais Lietuvoje veikus partizaninio pasipriešinimo judėjimui, vienas iš bunkerių buvo įrengtas Daugėliškių miške. Atlikus archeologinius tyrimus atsirado iniciatoriai, kurie nusprendė bunkerį atstatyti. Iki jo ir iki partizanų žūties vietos nutiestas Daugėliškių miško bunkerio pažintinis takas, kuris supažindina su šioje vietoje veikusiais partizanais.


Tako schema


Kaip nuvykti?

Kelyje A1 (Kaunas – Klaipėda) netoli Ariogalos prasideda senojo Žemaičių plento atkarpa, vedanti pro Ariogalą. Įsukus į kelią 196 (Ariogala – Kryžkalnis) ir nuvažiavus apie 3 kilometrus (netoli yra Jučių gyvenvietė) ties autobusų sustojimu yra posūkis kairėn. Siauru, bet tiesiu keliuku važiuoti iki proskynos, o joje sukti dešinėn. Už 150 metrų yra nedidelė aikštelė automobiliui pasistatyti ir pamiškėje matosi informacinis tako stendas.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Daugėliškių miško bunkerio pažintinis takas yra linijinės formos, todėl nuėjus iki pabaigos grįžti reikės tuo pačiu maršrutu. Ilgis į vieną pusę sieka 600 metrų. Tako lankymui užtenka skirti 0,5 valandos.


Tako danga

Maršrutas veda natūraliu miško taku, kuris pradžioje vos matomas, bet vėliau išplatėja į sutankinto grunto taką. Įkalnėse įrengti mediniai laipteliai, nutiestas tiltelis, o vienoje vietoje paklotas trumpas medinių lentelių takas.


Tako ženklinimas ir stendai

Take įrengti 3 informaciniai stendai – tako pradžioje, archyvo suradimo vietoje ir žūties vietoje. Ženklinimo ar nuorodų įrengta nėra.


Daugėliškio miško bunkerio pažintinis takas iš arti

Susiję įrašai