Arlaviškių Kadagių slėnio pažintinis takas
  • Takai su apžvalgos vietomis

Arlaviškių pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Kadagių slėnio g., Arlaviškės, Kauno raj.
54.814740, 24.179273
Kopijuoti
1 val.
1.9 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Gėrimai ir užkandžiai
  • Laiptai
  • Pritaikyta neįgaliesiems
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Tualetas

Apie Arlaviškių pažintinį taką


Arlaviškių pažintinis takas yra vienas vaizdingiausių pažintinių takų Lietuvoje, o prieš keletą metų buvo išrinktas pačiu gražiausiu. Ten, kur platėdamas Nemunas įsilieja į Kauno marias, kadagiais apaugusio šlaito viršuje įrengtas medinių lentelių takas. Tako informaciniai stendai pasakoja apie besiganiusių gyvulių dėka atsiradusį kadagyną, apie Kauno marių regioninio parko augmeniją ir gyvūniją. Nepamirštami ir Kauno marių užlietų kaimų gyventojai, tačiau didžiausią įspūdį takas palieka dėl atsiveriančių kraštovaizdžių. Jie čia tikrai išskirtiniai.

Maršrutas ir tako danga

Arlaviškių pažintinis takas yra žiedinės formos maršrutas, kuris driekiasi beveik 2 kilometrus. Nuo pat automobilių stovėjimo aikštelės veda medinių lentelių takas. Ties Ronakalniu jis baigiasi ir toliau tenka eiti natūralaus grunto taku. Tolimiausiame maršruto taške įrengti statūs mediniai laipteliai, kuriais galima nusileisti į Kauno marių pakrantę. Nuo ten takas jau kitu maršrutu vėl kyla į viršų, kur vėl įsikerta į medinių lentelių taką maždaug pusiaukelėje.

Tako ženklinimas ir stendai

Take galima rasti tiek naujai įrengtų, tiek prieš keletą metų pastatytų informacinių stendų. Vietomis matosi senasis tako ženklinimas, tačiau maršrutas pakankamai aiškus ir be jo.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Kadagių slėnio šlaito viršumi einantis Arlaviškių pažintinis takas yra tarsi viena ilga apžvalgos aikštelė. Visgi take įrengtos kelios apžvalgos ir atokvėpio vietos, kuriose galima sėdint ant suoliukų gėrėtis plačiai atsiveriančiomis panoramomis.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Kelyje 130 (Alytus – Kaunas) keli kilometrai už Prienų yra posūkis dešinėn, kur prasideda kelias 1901 (Pabališkiai – Vaišvydava). Šiuo keliu pravažiavus Piliuoną yra dar vienas posūkis dešinėn link Viršužigliu, nuo kur jau įrengtos nuorodos į Kadagių slėnį. Kadagių slėnis ir Arlaviškių pažintinis takas yra vienas ir tas pats objektas. Važiuojant pagal nuorodas Viršužilgyje reikia paskuti į dešinę ir dar kartą į dešinę Arlaviškėse. Tarp gyvenamųjų namų vedantis keliukas netrukus atveda į automobilių stovėjimo aikštelę.

Arlaviškių pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.