Akmenų rūžos pažintinis takas
  • Teminiai maršrutai

Akmenų rūžos pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Kiaunoriai, Kelmės raj.
55.688376, 23.192393
Kopijuoti
1 val.
1,3 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Poilsiavietė
  • Pravažiuojama vaikišku vežimėliu
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Tualetas

Apie Akmenų rūžos pažintinį taką

Tytuvėnų regioniniame parke galima rasti vietų, kur plyti ištisi akmenų ruožai. Mokslininkai neabejoja, jog tai atslinkusių ir ištirpusių ledynų palikimas, kurį pažinti galima vaikščiojant Akmenų rūžos pažintiniu taku. Čia matosi ne tik natūraliai ledyno suguldyti akmenys, bet ir garsių skulptorių akmens skulptūros ir meninės instaliacijos. Akmuo mene, akmuo moksle, akmuo gyvenime, akmuo mitologijoje – ar įmanomas gyvenimas be akmens? 1,3 kilometro ilgio pažintiniame take visas dėmesys skiriamas akmenims.

Maršrutas ir tako danga

Akmenų rūžos pažintinis takas yra žiedinės formos maršrutas, kurio ilgis siekia 1,3km. Maršrutas veda sutankinto grunto taku, kuriuo galima pravažiuoti ir vaikišku vežimėliu. Take nėra laiptelių, o reljefas gana lygus.

Tako ženklinimas ir stendai

Take yra vos kelios akmenyje iškaltos ir taką ženklinančios rodyklės. Veda tik vienas takas, todėl ir be rodyklių aišku kur eiti. Tiek pažintinio tako pradžioje, tiek ir pačiame take įrengti informaciniai stendai.

Atokvėpio vietos

Tako pradžioje prie automobilių stovėjimo aikštelės įrengta poilsiavietė, take yra suoliukas.

Pažintinio tako schema

Kur yra Akmenų rūžos pažintinis takas?

Važiuojant keliu 2105 (Tytuvėnai – Šiauliai) ties Kiaunorių gyvenvietės ženklu yra posūkis dešinėn. Įrengtas ženklas rodo, jog iki pažintinio tako žvyruotu keliu reikia važiuoti 2 kilometrus. Tako pradžioje įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, yra stendas su tako schema.

Akmenų rūžos pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Laima Didžiūnaitienė
2023-04-26
Lankantis Tytuvėnuose, verta aplankyti. Miestelyje yra daugiau pasivaikščiojimo takų apie ežerus, regioninio parko informacinis centras