Paklaidžiojus Vidzgirio miškais galima atrasti nedidelį Kirmijos upelį. Nors jis tikrai nedidelis, prie jo nuo seno gyveno žmonės, o ši vietovė buvo svarbi vieta krašto gynybos požiūriu. Kirmijos ir Nemuno santakoje apsižvalgyti aplink galima užlipus ant Radžiūnų piliakalnio, kuris dar Pilaite vadinamas. Jis buvo gerai įtvirtintas ir vienas sunkiausiai prieinamų Panemunės piliakalnių. Archeologai vos prieš kelis metus aptiko kitame Krimijos krante esant dar vienam piliakalniui, kuris lankymui dar nepritaikytas. Stačiais šlaitais, primenančiais kanjonus, upelis gynybai pasitarnavo ir XIX amžiuje, kai prie kelio į Miroslavą pastatytas ketvirtasis Alytaus tvirtovės fortas su upelio slėniu sudarė vieningą kompleksą.
Laikai pasikeitė ir jau nuo II amžiaus prie upelio gyvenę žmonės šias vietas užleido gamtai. Tarpukariu laikšraštis „Mūsų girios” ragė, jog Kirmijos upelio slėnis „buvo beveik visai neįžengiama vieta, pilna privirtusių sausuolių bei vėjolaužų, apaugusi didžiausiais lazdynų krūmais”. Žvalgantis iš nedidelės apžvalgos aikštelės panašų vaizdą galima matyti ir dabar. Toks gamtos kampelis tapo tikru rojumi augalams, gyvūnams ir kitiems organizmams, todėl alytiškiai čia buvo įrengę Vidzgirio mokomąjį taką. Gamta ir jį norėjo pasiimti sau, tačiau kai vietiniams į taką pasidarė gėda atsivesti svečius jie ėmė ir atnaujino jį, tarsi įrodydami, jo alytiškiai ne tik šaldytuvus moka gaminti.
Dabar važiuojant keliu nuo Vilniaus link Lazdijų ties Alytumi stovi ženklas su rodykle link Radžiūnų piliakalnio. Juo važiuodami kaip tik ir privažiuosite mokomojo tako pradžią. Atgimęs Vidzgirio mokomasis takas yra kur kas ilgesnio Vidzgirio pažintinio tako dalis, tai reikia atsiminti ir nepainioti. Mokomasis takas yra žiedinės formos, kiek ilgesnis nei 3,6 kilometro maršrutas, supažindinantis su Vidzgirio miško vertybėmis. Gal kiek klaidinanti atrodo pirmoji nuoroda į pažintinį taką, tačiau rodyklėmis aiškiai paženklintas maršrutas greitai sustato viską į savo vietas ir nuveda iki Radžiūnų piliakalnio. Apžvalgos aikštelė viršuje ir poilsiavietė prie vandens pavertė šią Nemuno pakrantę jaukia lankytina vieta.
Vidzgirio takas yra mokomasis, todėl maršrutas greitai primena, jog atvažiavot mokintis, o ne tik gražiais vaizdais gėrėtis. Dzūkai pasistengė, kad žinios lankytojų nevargintų, todėl parengė įdomiąsias pamokėles. Gegutėmis apsimetančios ar česnakais kvepiančios varlės, mažieji balų drakonai – tritonai, lietuviškas kolibris – tulžys – tokios ir kitokios temos laukia į gamtos pamoką miške išsiruošusių lankytojų. Jei būsit atidūs, gal kai ką pavyks pamatyti ar išgirsti. O jei ką ir praleisti, nieko tokia – tako pabaigoje egzamino nebus.