Apie Vidzgirio mokomąjį taką


Alytaus pietuose ošia Vidzgirio miškas, o prie Nemuno vingio stūkso Radžiūnų piliakalnis su senovės gyvenviete. Čia yra bene gražiausia vieta, į kurią atveda Vidzgirio mokomasis takas. Nuo piliakalnio viršaus atsiveria vaizdas į Nemuną, o jo pakrantėje įrengta poilsiavietė su laužaviete. Kadangi takas – mokomasis, tai take rasite ne tik vaizdingų vietų, bet ir įdomios informacijos. Ar verta išsigąsti gyvatės, kodėl miškas myli stuobrius ir kas spokso iš uokso? – tai tik keletas klausimų, į kuriuos atsako čia įrengti informaciniai stendai. Jei jums pažintinių takų informaciniai stendai atrodo nuobodūs, vadinasi, dar nesilankėte Vidzgirio mokomajame take. Tik nepamirškit išmaniųjų telefonų, kadangi stenduose esantys QR kodai pateiks šiokių tokių siurprizų.


Tako schema


Kaip nuvykti?

Važiuojant Alytuje Santaikos gatve link Kalvarijos (kelias 131 Alytus – Kalvarija) kalvos viršuje yra posūkis kairėn. Prie jo stovi ženklas „Radžiūnų piliakalnis“. Miško keliu (Radžiūnų gatve) visą laiką važiuoti tiesiai, kol kairėje pusėje pasirodo sodyba. Pasukę dešinėn rasite automobilių stovėjimo aikštelę bei informacinį stendą. Čia ir prasideda Vidzgirio mokomasis takas.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Vidzgirio botaniniame draustinyje įrengtas mokomasis takas yra 3,6 kilometro ilgio. Maršrutas žiedinės formos, apėję ratu grįšite į automobilių stovėjimo aikštelę. Tako lankymui rekomenduojama skirti 1,5 valandos.


Tako danga

Mokomasis takas veda gerai pramintais natūralaus grunto miško takais. Prie Radžiūnų piliakalnio viena tako atšaka nusileidžia prie Nemuno, įkalnėje įrengti laiptai.


Tako ženklinimas ir stendai

Vidzgirio mokomasis takas neseniai atnaujintas, jame pastatytus informacinius stendus įdomu ir malonu skaityti. Jie parašyti lietuvių ar anglų kalbomis. Verta pasinaudoti išmaniuoju telefonu ir skenuoti stenduose esančius QR kodus, kuriuose užkoduota garsinė informacija.
Iš stendų galima suprasti, jog Vidzgirio miške įrengti du takai – mokomasis ir pažintinis. Mokomasis takas yra pažintinio tako dalis. Tikriausiai todėl visose nuorodose rašomas pažintinio tako pavadinimas. Nepaisant to, ženklinimas tvarkingas ir aiškus, o norint patekti į kitą pažintinio tako dalį reikia šiek tiek miško keliu grįžti atgal.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Vidzgirio mokomasis takas pakeliui aplanko ant Nemuno kranto stūksantį Radžiūnų piliakalnį. Nors ir ne itin geras matomumas pro medžius galima matyti Nemuną ir jo slėnį. Piliakalnio papėdėje įrengta poilsiavietė su laužaviete, o einant taku galima pailsėti ant įrengtų suolų.


Vidzgirio mokomasis takas iš arti

Susiję įrašai