Kernavės turistinis poilsinis takas
2020 gruodžio 7d.

Vienas takas – trys pavadinimai

Savaitgalį sugalvojau apsilankyti Kernavės miškuose, kur įrengtas Kernavės turistinis poilsinis takas. Takas, apie kurį daugiau nei prieš 5 metus buvo pirmasis įrašas tinklaraštyje, takas, link kurio nėra įrengta nei viena nuoroda, tačiau atvažiavus rasti vietą automobiliui sunku, takas, kuris turi net tris skirtingus vardus.

Kernavės turistinis poilsinis takas – gana dažnai sutinkamas tako pavadinimas internete. Kadangi jis Kernavėje, tai ir vadinamas Kernavės vardu

Balto kalno pažintinis takas – šį pavadinimą davė tako pradžioje esantis kalnas, nuo kurio atsiveria graži Neries kilpa. Nemaža dalis lankytojų atvažiuoja ne taku pasivaikščioti, o gražia atsiveriančia panorama pasigrožėti, todėl nenuostabu, kad takas vadinamas Balto kalno vardu.

Ir pagaliau trečias, tikras poilsinio turistinio tako pavadinimas – „Ateik, žmogau, tyla priglausiu”. Taką įrengė ir prižiūri girininkija, o miškininkai savo įrengtus takus mėgsta panašiais pavadinimais užvadinti. Nors tikrasis tako pavadinimas mažiausiai populiarus, tai nei kiek nesumenkina Kernavės girininkijos įrengtos lankytinos vietos.