Taučiliškių pažintinis takas
2016 spalio 11d.

Šlapias ruduo naujame Taučiliškių pažintiniame take

Ramūnas Šukauskas
2 min. skaitymo

Gyvenimas be interneto tapo neįsivaizduojamas, o keliavimo galimybes internetas padidino jei ne tūkstančiais, tai šimtais kartų. Net ir vietinės kelionės po aplinkines vietoves, nutolusias vos per keliolika kilometrų nuo gyvenamosios vietos tapo prieinamesnės. Negi važinėtum kiekvienu žvyrkeliu po kiekvieną kaimelį beieškodamas kažko įdomaus? Dabar gi užtenka įsijungti internetą ir keletą minučių padirbėjus su Googlu randi tai, ko ir važinėdamas nelabai rastum. Tokiu atradimu galima pavadinti netoli Maišiagalos esantį Taučiliškių ežerą, link kurio nutiestas Taučiliškių ežero pažintinis takas.

Taučiliškių takas

Takas gerai pasislėpęs ir gan netikėtoje vietoje, rasti jį galima važiuojant nuo Vilniaus senuoju Ukmergės plentu ties Vilon viešbučiu pasukus į dešinę link Skauduliškių. Žvyruotu keliuku privažiavus Skauduliškes dešinėje kelio pusėje yra nedidelė stovėjimo aikštelė, nuo kur ir prasideda takas, vedantis iki Taučiliškių ežero.

Taučiliškių pažintinis takas

Takas dar kvepia dažais, o tiksliau mediena, nes tako danga įrengta iš lentų, o šalia tako įrengtos pavėsinės, vaikų žaidimo aikštelės ir lauko tualetas. Nors jau pačioje tako pradžioje stovi lentelė su užrašu „Pažintinis takas”, informacinių stendų ar kitaip pateiktos informacijos nepastebėjom. Vien tik medžio drožiniai abiejose tako pusėse lydi keliaujant taku, tiesa, kuo toliau, tuo rečiau jų matyti.

Taučiliškių pažintinis takas

Tako viduryje įrengtas kelių metrų aukščio medinis apžvalgos bokštelis. Iš jo gražią rudenišką dieną atsiveria gelsvais, rausvais ir žaliais lapais išmargintas peizažas.

Taučiliškių pažintinis takas

Tiek bokštelio laiptai, tiek lentelėmis išklota tako danga drėgnu oru slidūs tarsi ledas. Patogu eiti tokia danga, tik ar tako iniciatoriai pagalvojo kas po keleto metų ir už kokius pinigus šį taką prižiūrės? Tako pradžioje stovinčiame stende puikuojasi žodžiai „Europa investuoja į kaimo vietoves”, tačiau po 2020 metų iš Europos atitekanti pinigų upė išdžius ir viską teks prižiūrėti už mūsų pačių pinigų.

Taučiliškių pažintinis takas

Sunku suprasti, ar toks šio tako sumanymas, kad visai netoli ežero lentelių danga baigiasi ir per toliau augantį jaunuolyną vingiuoja siauras takelis. Ne kiekvienas ryšis eiti tolyn, o jei ir nueis tuos pora šimtų metrų taku per jaunuolyną, atsiranga grėsmė įklimti molingoje ir pažliugusioje nuokalnėje, kur tiesiog į ežerą veda siauras miško keliukas.

Taučiliškių pažintinis takas

Tako ilgis siekia vos 800 metrų ir dar tiek pat atgal. Kadangi maršrutas nežiedinis tai tuo pačiu taku teks grįžti ir atgal. Neieškantiems informacijos ir žinių, taką verta aplankyti dėl draugiškos vaikams aplinkos. Čia jaukios originalių medinių skulptūrų sukurtos atmosferos ir naujos medinių lentelių tako dangos. Rimtiems žygeiviams takas per trumpas ir per lengvas, bet ramiam pasivaikščiojimui su vežimėliu takas tiesiog idealus. Ypač rudenį, kai taką nukloja geltoni lapai, o gamta mirga marga visomis vaivorykštės spalvomis.

Taučiliškių pažintinis takas

Tavo įvertinimas priimtas! Autorius tau sako Ačiū!
Perskaitei? Įvertink kaip patiko!
Vertinimas privalomas

Įvertink tinklaraščio įrašą. Padėk autoriams kurti gerą turinį, o skaitytojams – atsirinkti, kas įdomu ir vertinga