Žvėrinčiaus pėsčiųjų takas
  • Smagiems pasivaikščiojimams

Žvėrinčiaus miško takas

Žiūrėti atsiliepimus
Kunigaikštienės Elenos g. 2, Birštonas
54.612959, 24.016641
Kopijuoti
2 val.
5,8 km
Linijinis
Papildoma informacija
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Galima atvykti visuomeniniu transportu
  • Poilsiavietė
  • Pravažiuojama vaikišku vežimėliu
  • Pritaikyta neįgaliesiems
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Sūpynės, pramogos
  • Tualetas

Apie Žvėrinčiaus miško taką


Nemuno kilpoje ošiančiame Žvėrinčiaus miške seniau buvo kunigaikščių ir didikų medžioklės plotai. Sako čia pats Vytautas Didysis medžiojo, o ąžuolas, po kuriuo jis ilsėjosi, vadinamas jo vardu arba Žverinčiumi. Pasivaikščioti mišku ir pamatyti ąžuolą galima einant Žvėrinčiaus miško taku, kuris prasideda Birštone ir baigiasi Prienuose. Asfaltu padengtas takas kartu yra ir dviračių trasa, žiedu vedanti po Žvėrinčiaus mišką. Takas iniciatyvaus girininko buvo įkurtas dar 1968 metais ir tęsiant tradiciją ir šiandien papuoštas medžio drožiniais.

Tako pradžioje ir pabaigoje įrengtos lentelės su tako pavadinimu, stovi stendai su maršruto schema. Take kas 100 metrų įrengti stulpeliai, ant kurių rašomas atstumas nuo pradžios. Artėjant prie Prienų matosi rodyklė, kreipianti link ąžuolo, o prie jo stovi informacinis stendas. Žvėrinčiaus miško takas nėra žiedinis maršrutas, todėl reikės grįžti atgal tuo pačiu taku ar rinktis kitą maršrutą, einantį palei kelią.

Take gausu įrengtų poilsiaviečių bei drožiniais papuoštų suoliukų. Juos galima rasti kas kelis šimtus metrų.

Žvėrinčiaus miško tako shema

Kur yra Žvėrinčiaus miško takas?

Keliu A16 (Vilnius-Marijampolė) privažiavus Birštoną žiedinėje sankryžoje sukti į miestą, o tada pirmame posūkyje kairėn. Karalienės Barboros alėja važiuoti pro Birštono tvenkinius, o tada laikytis kairiau, kur prasideda Kunigaikštienės Elenos gatvė. Takas prasideda maždaug už 200 metrų nuo sankryžos.

Žvėrinčiaus miško takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Aurimas ir Jurgita
2024-03-16
Nuostabus takas, gražios ir išraiškingos skulptūros ir poilsio vietos, įkvepianti gamta, tvarkinga aplinka. Paliko įspūdį :)