Apie Žvėrinčiaus miško taką


Nemuno kilpoje ošiančiame Žvėrinčiaus miške seniau buvo kunigaikščių ir didikų medžioklės plotai. Sako čia pats Vytautas Didysis medžiojo, o ąžuolas, po kuriuo jis ilsėjosi, vadinamas jo vardu arba Žverinčiumi. Pasivaikščioti mišku ir pamatyti ąžuolą galima einant Žvėrinčiaus miško taku, kuris prasideda Birštone ir baigiasi Prienuose. Asfaltu padengtas takas kartu yra ir dviračių trasa, žiedu vedanti po Žvėrinčiaus mišką. Takas iniciatyvaus girininko buvo įkurtas dar 1968 metais ir tęsiant tradiciją ir šiandien papuoštas medžio drožiniais.


Žvėrinčiaus miško tako shema


Kaip atvykti?

Keliu A16 (Vilnius-Marijampolė) privažiavus Birštoną žiedinėje sankryžoje sukti į miestą, o tada pirmame posūkyje kairėn. Karalienės Barboros alėja važiuoti pro Birštono tvenkinius, o tada laikytis kairiau, kur prasideda Kunigaikštienės Elenos gatvė. Takas prasideda maždaug už 200 metrų nuo sankryžos.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Žvėrinčiaus miško takas nėra žiedinis maršrutas, todėl reikės grįžti atgal. Maršruto ilgis į vieną pusę apie 5,8 kilometro, todėl nueiti pirmyn ir grįžti atgal užtruks iki 3 valandų.


Tako danga

Žvėrinčiaus pėsčiųjų ir dviračių takas nuo pradžios iki pabaigos padengtas asfalto danga.


Tako ženklinimas ir stendai

Tako pradžioje ir pabaigoje įrengtos lentelės su tako pavadinimu, stovi stendai su maršruto schema. Take kas 100 metrų įrengti stulpeliai, ant kurių rašomas atstumas nuo pradžios. Artėjant prie Prienų matosi rodyklė, kreipianti link ąžuolo, o prie jo stovi informacinis stendas.


Atokvėpio vietos

Take gausu įrengtų poilsiaviečių bei drožiniais papuoštų suoliukų. Juos galima rasti kas kelis šimtus metrų.


Žvėrinčiaus miško takas iš arti

Susiję įrašai