Zackagirio pažintinis takas
  • Smagiems pasivaikščiojimams

Zackagirio pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Miškininkų g. 61, Marcinkonys, Varėnos raj.
54.061043, 24.399162
Kopijuoti
4 val.
14 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Audio informacija
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Galima atvykti visuomeniniu transportu
  • Poilsiavietė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Zackagirio pažintinį taką

Dzūkiją pažinti reikia lėtai, todėl Dzūkijos nacionalinio parko direkcija įrengė net 14 kilometrų ilgio taką, kuriuo einant galima aplankyti įdomiausias Marcinkonių apylinkių vietas ir pajausti Dzūkijos savitumą. Zackagirio pažintinis takas prasideda prie pat lankytojų centro, o tada miškais ratu eina aplink Marcinkonis. Šaudzyklos kalnas, Grūdos upė, Dravės ir Marcinkonių bažnyčia laukia pirmoje tako dalyje. Čia galima rinktis – eiti ilgiausiu maršrutu, ar pasukus link lankytojų centro tenkintis 7 kilometrų ilgio nueitu maršrutu. Kantresni pamatys smėlio kopas ir sužinos ką dzūkai vadina Meškos šikna, o tolimiausiame taške laukia Akležeris. Jei pavyks sėkmingai įveikti Grūdos pakrantės takus ir praėjimą per Akležerį, atgal grįšite sausais batais. Gali būti ir kitaip, todėl prieš einant taku geriau užsukti į Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centrą.

Maršrutas ir tako danga

Zackagirio pažintinis takas yra vienas ilgesnių Lietuvoje. Viso maršruto ilgis siekia 14 kilometrų. Dzūkijos nacionalinis parkas suteikia galimybę eiti ir trumpesnes – 7km ir 10,5km ilgio atkarpas. Pirmuoju atveju nuo Marcinkonių bažnyčios pagrindine gatve reikia eiti tiesiai link lankytojų centro, o antruoju atveju atgal pasukti į dešinę šakojantis keliams už Meškos šiknos. Maršrutas žiedinis, jį įveikti reikia einant laikrodžio rodyklės judėjimo kryptimi.

Zackagirio pažintinis takas tęsiasi 14 kilometrų, todėl teks išbandyti pačias įvairiausias dangas. Marcinkonyse maršrutas praeina asfaltuotomis ir žvyruotomis gatvėmis, laukais ir miškais teks eiti miško bei provėžuotais smėlėtais keliukais. Miškuose maršrutas veda miško takais, tačiau yra vietų, kur per žolynus teks eiti mažai pramintu taku. Ties Grūdos upe ir prie Akležerio yra drėgnų vietų, todėl susiruošus keliauti vertėtų apie tako būklę pasidomėti Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centre.

Tako ženklinimas ir stendai

Tiek prie lankytojų centro, tiek ir einant taku galima pastebėti nupieštą baltą kvadratą su raudona įstriža linija. Taip žymimas Zackagirio pažintinis takas ir šiais ženklais reikia vadovautis einant taku. Galima matyti nupieštą baltą kvadratą su įstriža mėlyna linija – tai kito tako ženklinimas.
Įdomiausiose tako vietose įrengti informaciniai stendai, tačiau galima naudotis ir audio gidu, kurį paruošė Dzūkijos nacionalinis parkas.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Pirmoje tako dalyje maršrutas eina pro Šaudyklos kalną, nuo kurio atsiveria vaizdas į Grūdos upės slėnį. Ant šio kalno ir dar keliose tako vietose įrengti suoliukai. Įrengtų poilsiaviečių take nėra.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Miškininkų g. 61 Marcinkonyse įsikūręs Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centras. Prie jo įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ir čia pat prasideda Zackagirio pažintinis takas.

Zackagirio pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Simona
2024-04-02
Geriausiai sužymėtas takas kiek esam ėję pažintinių takų. 3 metų vaikas nutrepsėjo ilgiausią trasą! Kadangi paskutiniai metai buvo sausringi tai visas takas sausas, smagus eiti. Vaizdai, ramybė, labai rekomenduojam!
Mar
2023-06-04
Gražiausias takas Lietuvoje, įspūdingi ir labai skirtingi gamtos objektai viename take. Sutvarkytas, puikiai sužymėtas, su netrumpais sustojimais 13km buvo nueita per 5.5val. Net ir sausros metu nemažai drėgnų vietų, tad reikia geros avalynės.
Imantas Sankalas
2023-01-20
Nuostabus pasivaikščiojimas gan atokiai nuo miesto šurmulio, bet tuo pačiu su labai patogiu privažiavimu automobiliu. Vertėtų po ranka turėti maršrutą, nes miškuose takai labai dažnai šakojasi ir ne visada akivaizdu kuria kryptimi reikia pasukti. Dėl lygaus reljefo, maršrutas itin draugiškas kojoms.