Viešvilės pažintinis takas
  • Smagiems pasivaikščiojimams

Viešvilės pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Klaipėdos g., Viešvilė, Jurbarko r.
55.072388, 22.387467
Kopijuoti
2 val.
4 km
Linijinis
Papildoma informacija
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Galima atvykti visuomeniniu transportu
  • Poilsiavietė
  • Pravažiuojama vaikišku vežimėliu
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Viešvilės pažintinį taką

Viešvilė laukia keliauti pėsčiomis mėgstančių turistų. Nuo pat miestelio centre įrengto žuvitakio prasideda Viešvilės pažintinis pėsčiųjų maršrutas, kuris 4 kilometrus veda miestelio apylinkėmis. Su gamta ir vokiečių palikimu supažindinantis maršrutas pasiekia net Viešvilės rezervatą ir kurį laiką eina jo riba. Kadangi maršrutas nėra žiedinis, verta grįžti ne tuo pačiu maršrutu, tačiau palei kelią Kaunas – Klaipėda. Prie jo yra bažnyčia su greta pastatytu lurdu, o netoli tako pradžios prieinamas žuvitakis su gražiai sutvarkytu parku.

Viešvilės pažintinis maršrutas dalį kelio eina Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato riba. Rezervatas yra griežtai saugoma teritorija, kurioje lankytis be lydinčio asmens arba leidimo griežtai draudžiama.

Viešvilės gamtiniame rezervate yra kitas pažintinis takas, kuriuo pasivaikščioti galima tik suderinus su rezervato direkcija. Šiame maršrute lankymasis neribojamas. Nesupainiokite šių takų.

Maršrutas ir tako danga

Viešvilės pažintinis pėsčiųjų maršrutas yra 4 kilometrų ilgio takas. Jis nėra žiedinis, todėl norint grįžti į tą pačią vietą teks eiti tuo pačiu maršrutu arba palei kelią atgal. Arčiau eiti bus šaligatviu, taip pradžią nuo pabaigos skiria 2 kilometrų atstumas. Didžioji dalis maršruto eina keliais ir miško keliukais. Toje vietoje, kur pėsčiųjų takas kerta Viešvilės upelį maršrutas eina natūralaus grunto taku.

Tako ženklinimas ir stendai

Take stovi keli informaciniai stendai, o juose rašoma, kad čia yra Viešvilės pažintinis takas. Pavadinimų nesutapimas tikriausiai atsiradęs dėl ne vienu metu įrengtų stendų. Nors ir ne gausiai, maršrutas paženklintas, jo kryptį rodo rodyklės su užrašytu maršruto pavadinimu.

Atokvėpio vietos

Maršrute atokvėpių vietų yra vos dvi – viena ties Viešvilės upeliu, kita – tako pabaigoje, kur netoli kelio yra poilsiavietė. Ilgiau užsibūti smagu prie žuvitakio gražiai sutvarkytame parkelyje.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas

Prie kelio 141 (Kaunas – Klaipėda) yra įsikūrusi Viešvilės gyvenvietė. Važiuojant Klaipėdos kryptimi dešinėje pusėje matosi tvenkinys, o netoli jo – autobusų sustojimas ir nedidelė automobilių stovėjimo aikštelė. Prie pat sustojimo stovi informacinis stendas, čia ir prasideda maršrutas.

Viešvilės pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.