Vidzgirio pažintinis takas
  • Smagiems pasivaikščiojimams

Vidzgirio pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Vidzgirio g. 20, Alytus
54.384551, 24.041499
Kopijuoti
3,5 val.
9 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Galima atvykti visuomeniniu transportu
  • Poilsiavietė
  • Pravažiuojama vaikišku vežimėliu
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Vidzgirio pažintinį taką

Alytus nepaliauja girtis, jog tokio brandaus miško kaip Vidzgiris daugiau neturi nei vienas miestas. Čia auga didžiausias Lietuvoje skroblynas, ošia ąžuolynas, galima pamatyti ir maumedžių. Šiame miške pažinimui ir poilsiui įrengtas Vidzgirio pažintinis takas, kuris driekiasi beveik 10 kilometrų. Nuo žydų memorialo iki Radziūnų piliakalnio veda platūs takai, kuriuose tankių medžių laja vasarą sukuria ištisinį pavėsį.

Maršrutas ir tako danga

Vidzgirio pažintinio tako maršrutas, išsiraizgęs po Vidzgirio mišką, nėra žiedinis maršrutas. Jo ilgis yra apie 9 kilometrus. Maršruto dalyje prie Radžiūnų piliakalnio yra ne tik Vidzgirio pažintinis, bet ir mokomasis takai. Iš principo tai vienas ir tas pats takas, tačiau tako stenduose jie išskirti. Šioje vietoje, kur abiejų takų maršrutai sutampa, jų forma yra žiedinė.
Daugumoje vietų takai yra natūralaus grunto ir platūs, o neilga atkarpa eina miško keliu. Prie Radžiūnų piliakalnio stačioje įkalnėje įrengti laiptai. Beveik visame take patogu keliauti su vaikišku vežimėliu.

Tako ženklinimas ir stendai

Pažintinio tako maršrutą žymi žalios spalvos lentelės su rodyklėmis bei įrengtos didelės rodyklės su parašytu atstumu iki objektų. Tiek pažintiniame, tiek mokomajame takuose įrengti informaciniai stendai, o Radžiūnų gatvėje bei prie Vidzgirio ir Pulko gatvių sankirtos pastatyti stendai su tako schema.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Nors pažintinis takas vietomis eina šlaito viršumi, įrengtų apžvalgos aikštelių į Nemuno slėnį nėra. Nedidelė apžvalgos vieta yra mokomojo tako dalyje su vaizdu į Kirmijos slėnį. Keliaujant taku galima rasti įrengtų suoliukų, yra pora poilsiaviečių.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Vidzgirio pažintinis takas yra Vidzgirio miške, ošiančiame Alytaus miesto pakrašty. Viena vieta, kur galima rasti taką yra Vidzgirio ir Pulko gatvių sankirtoje. Pamiškėje stovi stendas su tako schema. Dar 2 stendai stovi Radžiūnų gatvėje važiuojant link Radžiūnų piliakalnio.

Vidzgirio pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.