Apie Verkių trasą

Verkių trasa yra paženklintas Verkių regioninio parko maršrutas, prasidedantis netoli Verkių dvaro rūmų bei vedantis iki Staviškių piliakalnio. Maršrutas aplanko senuosius dvaro tvenkinius, praeina pro senasias gyvenvietes, kerta Ežerėlių geomorfologinį draustinį bei ratu apsuka Staviškių piliakalnį. Trasos maršrutas paženklintas, tačiau jokių informacinių stendų nėra, tai ne pažintinis takas.


Trasos schema


Kaip atvykti?

Nuo Verkių dvaro Verkių gatve reikia važiuoti žemyn. Už poros šimtų metrų kairėje kelio pusėje yra automobilių stovėjimo aikštelė, o prie jos įrengtas stendas su trasos schema.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Verkių trasa yra 10 kilometrų ilgio žiedinės formos maršrutas. Pasivaikščiojimui reikėtų skirti iki 3 valandų.


Tako danga

Didžiojoje dalyje Verkių trasa veda natūraliai išmintais miško ir pievų takais. Yra įkalnių ir nuokalnių, į kurias veda takas (laiptelių nėra), o per Turniškę nutiestas tiltelis. Naujųjų Verkių gyvenvietėje trasos maršrutas kelis šimtus metrų eina šaligatviu.


Tako ženklinimas ir stendai

Vienintelis informacinis stendas yra tik trasos pradžioje, tačiau pavaizduota trasos schema nėra detali. Daugiau stendų trasoje nėra. Maršrutas paženklintas baltos-mėlynos-baltos spalvos ženklais, kurie beveik visur gerai matomi. Atskiros trasos dalys sutampa su Senųjų kaimų pažintinių taku bei taku aplink Vilnių, todėl nereikėtų sumaišyti ženklinimo. Dažnai sutinkamos ir Vilniaus miesto savivaldybės įrengtų takų rodyklės, tačiau jie nėra tas pats, kas Verkių trasa, todėl geriau vadovautis išimtinai baltos-mėlynos-baltos spalvos ženklinimu.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Specialiai įrengtų atokvėpio ar apžvalgos vietų trasoje nėra. Vienintelė geresnė apžvalgos vieta yra ant Staviškių piliakalnio, kuris stūkso maždaug trasos pusiaukelėje.


Verkių trasa iš arti