Verkių trasa
  • Smagiems pasivaikščiojimams

Verkių trasa

Žiūrėti atsiliepimus
Verkių g., Vilnius
54.751723, 25.301332
Kopijuoti
3 val.
10 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Laiptai
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Verkių trasą

Verkių trasa yra paženklintas Verkių regioninio parko maršrutas, prasidedantis netoli Verkių dvaro rūmų bei vedantis iki Staviškių piliakalnio. Maršrutas aplanko senuosius dvaro tvenkinius, praeina pro senasias gyvenvietes, kerta Ežerėlių geomorfologinį draustinį bei ratu apsuka Staviškių piliakalnį. Trasos maršrutas paženklintas, tačiau jokių informacinių stendų nėra, tai ne pažintinis takas.

Maršrutas ir tako danga

Tai žiedinis maršrutas, kurio ilgis 10 kilometrų. Didžiojoje dalyje Verkių trasa veda natūraliai išmintais miško ir pievų takais. Yra įkalnių ir nuokalnių, į kurias veda takas (laiptelių nėra), o per Turniškę nutiestas tiltelis. Naujųjų Verkių gyvenvietėje trasos maršrutas kelis šimtus metrų eina šaligatviu.

Tako ženklinimas ir stendai

Vienintelis informacinis stendas yra tik trasos pradžioje, tačiau pavaizduota trasos schema nėra detali. Daugiau stendų trasoje nėra. Maršrutas paženklintas baltos-mėlynos-baltos spalvos ženklais, kurie beveik visur gerai matomi. Atskiros trasos dalys sutampa su Senųjų kaimų pažintinių taku bei taku aplink Vilnių, todėl nereikėtų sumaišyti ženklinimo. Dažnai sutinkamos ir Vilniaus miesto savivaldybės įrengtų takų rodyklės, tačiau jie nėra tas pats, kas Verkių trasa, todėl geriau vadovautis išimtinai baltos-mėlynos-baltos spalvos ženklinimu.

Trasos schema

Kur yra trasa?

Nuo Verkių dvaro Verkių gatve reikia važiuoti žemyn. Už poros šimtų metrų kairėje kelio pusėje yra automobilių stovėjimo aikštelė, o prie jos įrengtas stendas su trasos schema.

Verkių trasa iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.