Apie Vainagių miško pažintinį taką

Vainagių miško pažintinis takas yra vienas iš daugelio Kurtuvėnų regioninio parko pažintinių takų. Įrengtas Vainagių kraštovaizdžio draustinyje takas pirmiausiai nuveda ant Vainagių piliakalnio, nuo kurio atsiveria to paties pavadinimo ežero panorama. Aplink šį, liūninio tipo ežerą ir driekiasi tako maršrutas, eidamas jaukiais miško takais. Mediniu tilteliu perėjęs vienintelį iš ežero ištekantį Juodupio upelį maršrutas suka link Vainagių kaimo.


Tako schema


Kaip nuvykti?

Išvažiavus iš Šiaulių keliu A12 (Šiauliai – Kryžkalnis) už keleto kilometrų yra nusukimas link Ramučių. Važiuojant keliu 215 (Bubiai – Ramučiai) pravažiavus Kurtuvėnus 9-ame kilometre yra posūkis kairėn. Ženklo nėra, bet čia kelias link Vainagių kaimo, iki kurio apie 4 kilometrus. Netoli kaimo keliai šakojasi, reikia laikytis dešinės. Atvažiavus kelių sodybų apsuptyje yra nedidelė automobilių stovėjimo aikštelė, šalia kurios stovi pažintinio tako informacinis stendas.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

4,3 kilometro ilgio Vainagių miško pažintinis takas yra žiedinės formos maršrutas. Prasidėjęs Vainagių kaime ir apėjęs ratu Vainagių ežerą takas grįžta į kaimą atgal. Ėjimo kryptis – pagal laikrodžio rodyklę. Pasivaikščiojimui pažintiniu taku rekomenduojama skirti 2 valandas.


Tako danga

Nuo Vainagių piliakalnio per šlapvietę einanti pažintinio tako dalis eina medinių taku. Vėliau maršrutas driekiasi gerai pramintais miško takais ir miško keliais. Paskutinė tako dalis eina žvyruotu keliu. Nėra statesnių įkalnių ar nuokalnių, kur būtų įrengti mediniai laiptai.


Tako ženklinimas ir stendai

Tako pradžioje stovi stendas su schema, o pačiame take įrengta dar keletas informacinių stendų. Vainagių miško pažintinis takas paženklintas nedidelėmis žalios spalvos lentelėmis su kryptį rodančiomis rodyklėmis.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Į Vainagių ežerą galima pasižvalgyti nuo to paties pavadinimo piliakalnio, stūksančio tako pradžioje. Netoliese yra nedidelis apžvalgos bokštelis. Take atokvėpio vietų nėra įrengta.


Vainagių miško pažintinis takas iš arti

Susiję įrašai