Apie Trako miško gamtos pažintinį taką

Girininkijos įrengtas Trako miško pėsčiųjų pažintinis takas nėra ilgas, tačiau einant juo aplankomas ir ąžuolynas, ir skroblynas, ir eglynas. Tarp skirtingų rūšių miško dar ir pelkė įsiterpusi, per kurią nutiestas medinių lentų takas. Taku vaikštant rudenį galima paieškoti gilių, kurios auga kekėmis. Čia auga bekočiai ąžuolai ir yra įsteigtas bekočio ąžuolo genetinis draustinis.


Tako schema


Kaip nuvykti?

Kelyje 132 (Seirijai – Lazdijai) apie kilometrą už Seirijų yra sankryža, kurioje į kairę kelias veda į Ročius, o dešinėje įrengtas Seirijų girininkijos užrašas. Pasukus dešiniau reikia važiuoti į kairę vedančiu keliu link girininkijos. Už pusės kilometro miško kelias šakojasi, o pastatytos rodyklės rodo, jog girininkija yra kairiau, o gamtos takas – dešiniau. Už 300 metrų prie miško keliuko yra automobilių stovėjimo aikštelė, stovi stendas su tako schema.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Pažintinis takas yra 2,4 kilometro ilgio žiedinės formos maršrutas. Apeiti jį ratu užtrunka apie valandą laiko.


Tako danga

Trako miško pažintinis takas eina pramintu miško taku, kuris vienur platesnis, kitur – siauresnis. Per take esančią pelnę nutiestas medinių lentų takas.


Tako ženklinimas ir stendai

Take įrengti 5 informaciniai stendai apie mišką. Nuo pat pradžios gerai matosi ant medžių ir rodyklių nupiešti ženklai su žaliu žygeiviu baltame fone. Tai tako ženklinimas, kuris šiame maršrute ypač aiškus ir matomas.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Take nėra įrengta nei apžvalgos, nei atokvėpio vietų.


Trako miško gamtos pažintinis takas iš arti

Susiję įrašai