Svilės kraštovaizdžio takas
  • Smagiems pasivaikščiojimams

Svilės kraštovaizdžio takas

Žiūrėti atsiliepimus
Svilė, Kelmės raj.
55.840050, 22.942452
Kopijuoti
1,5 val.
3,6 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Poilsiavietė

Apie Svilės kraštovaizdžio taką

Kurtuvėnų regioninio parko teritorijoje įsteigtas Svilės kraštovaizdžio draustinis ir jame paženklintas to paties pavadinimo takas. Jis prasideda prie Svilės šaltinių, vienų didžiausių ir vandeningiausių šaltinių Lietuvoje. Per Svilės vardu pavadintą mišką maršrutas veda link Kryžiukais vadinamų kryžkelėje pastatytų kryžių. Žmonės šią vietą vadina šventa. Miškais apsukęs ratą maršrutas grįžta atgal prie Svilės šaltinių.

Maršrutas ir tako danga

Svilės kraštovaizdžio takas yra žiedinės formos maršrutas, prasidedantis ir pasibaigiantis prie Svilės šaltinių. Jo ilgis – 3,6 kilometro. Apie pusę maršruto reikia eiti miško keliu, kitoje dalyje iš miško kelio likusios tik provėžos.

Tako ženklinimas, stendai ir atokvėpio vietos

Tako pradžioje stovi jam skirtas informacinis su maršruto schema. Take informaciniai stendai stovi prie Svilės šaltinių ir prie kryžių kalnelio. Visas maršrutas paženklintas geltonos spalvos ženklais su tako pavadinimu. Ėjimo kryptis – prieš laikrodžio rodyklę.
Automobilių stovėjimo aikštelėje prie Svilės šaltinių yra poilsiavietė, prie kryžių kalnelio – suoliukas.

Tako schema

Kur yra takas?

Kelyje 215 (Bubiai-Ramučiai) maždaug už 13 kilometrų dešinėje kelio pusėje stovi ženklas „Svilės šaltiniai”. Pasukus į dešinę važiuoti miško keliu apie 2 kilometrus, kol priekyje pasirodys erdvi automobilių stovėjimo aikštelė su poilsiaviete. Matosi užrašas „Svilės šaltiniai”. Prie įvažiavimo stovi informacinis stendas su Svilės kraštovaizdžio tako schema.

Svilės kraštovaizdžio takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.