Šventosios aukštupio pažintinė trasa
 • Vaizdingi takai

Šventosios aukštupio pažintinė trasa

Žiūrėti atsiliepimus
Daneikiai, Zarasų raj.
55.629497, 25.977384
Kopijuoti
3 val.
10,5 km
Žiedinis
Papildoma informacija
 • Apžvalgos vieta
 • Automobilių stovėjimo aikštelė
 • Poilsiavietė
 • Suoliukai, atokvėpio vietos
 • Sūpynės, pramogos
 • Tualetas

Apie Šventosios aukštupio pažintinę trasą

Toje vietoje, kur dabar plyti Antalieptės marių vandenys, anksčiau tekėjo Šventosios upė, telkšojo ežerai, o gamtos prieglobstyje įsikūrusiose sodybose gyveno žmonės. Kartą viskas pasikeitė, kai Šventoji buvo patvenkta ir po vandeniu atsidūrė ištisi slėniai su juose įsikūrusiais kaimais. Taip gimė Antalieptės marios. Visą jų atsiradimo istoriją galima sužinoti einant Šventosios aukštupio pažintine trasa, kuri vingiuoja marių pakrantėmis ir į jas įsiterpusiais pusiasaliais. Be gražių Aukštaitijos kraštovaizdžių ir pakeliui aplankomų Galminų senųjų kapinių bei pilkapynų, trasoje laukia ir viena atrakcija, kurios Lietuvoje daugiau niekur nerasite. Siauriausioje marių vietoje iš vieno kranto į kitą reikia savarankiškai persikelti pantoniniu keltu, kuris paverčia pažintinę trasą žiediniu maršrutu.

Maršrutas ir tako danga

Šventosios aukštupio pažintinė trasa yra 10,5 kilometro ilgio žiedinės formos maršrutas. Didžioji dauguma maršruto eina miško, pievų ir kitais siaurais keliukais. Tik trasos atkarpoje, vedančioje link Galminų piliakalnio tenka eiti pramintu miško taku. Kad apeiti visą trasą ratu, siauriausioje Antalieptės marių vietoje reikia persikelti savarankišku pantoniniu keltu. Per keltą pervertas lynas, kurį traukiant keltas plaukia į kitą pusę.

Tako ženklinimas ir stendai

Take pastatos kelios nuorodos su stilizuotu laiveliu, kur rašomas atstumas iki artimiausių objektų. Nepasiklysti padeda papildomai įrengtos rodyklės bei ant medžių esančios mėlynų dažų žymės. Trasos pradžioje įrengtas stendas su schema, o keliaujant informacija pateikiama 7 informaciniuose stenduose.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Pačioje trasos pradžioje įrengta regykla, iš ten ir atsiveria gražiausia Antalieptės marių panorama. Šalia įrengta poilsiavietė, o einant taku galima rasti kelias atokvėpio vietas.

Trasos schema

Kur yra pažintinė trasa?

Važiuojant keliu A6 (Utena – Zarasai) ties Baibiais reikia sukti kairėn ir iš karto kairėje pusėje prasidedančia Ežero gatve važiuoti apie 2 kilometrus. Užkilus ant kalvos matosi automobilių stovėjimo aikštelė, prie kurios stovi poilsiavietė, regykla ir pirmasis trasos stendas. Važiuojant nuo Baibių įrengtos nuorodos.

Šventosios aukštupio pažintinė trasa iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Paulius Deveikis
2023-05-28
Vienas iš geriausniu aukštaitijos takų yra, mano nuomone, Pontoninis tiltas, kaip desertą pusiaukeleja rekomenduoju
 • 1
 • 2
 • 1
 • 2