Šilelio pažintinis takas
 • Takai su apžvalgos vietomis

Šilelio pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Čižiškiai, Vilkaviškio raj.
54.407735, 22.763812
Kopijuoti
1,5 val.
3,8 km
Žiedinis
Papildoma informacija
 • Apžvalgos vieta
 • Asfaltuotas privažiavimas
 • Automobilių stovėjimo aikštelė
 • Maudymosi vieta
 • Poilsiavietė
 • Šlaitas ar stati įkalnė
 • Stovyklavietė
 • Suoliukai, atokvėpio vietos
 • Sūpynės, pramogos
 • Tualetas

Apie Šilelio pažintinį taką

Nors pažintinis takas pavadintas Šilelio vardu, pagrindinis akcentas yra Vištyčio ežeras. Tai vandens telkinys, kurį dalinamės su Rusija ir kuriame galima nesunkiai įžiūrėti Lietuvos ir Rusijos sieną ženklinančius plūdurus. Tai papildomas akstinas apsilankyti pažintiniame take, kuriuo Vištyčio regioninis parkas giriasi savo turimais gamtos turtais. „Raganos šluota”, sufozinis cirkas, aukščiausia Vištyčio eglė ar Šventasis šaltinėlis – tai ko gero pagrindiniai ir populiariausi objektai šiame maršrute. Kadangi Vištyčio ežero krantai kai kur iškylą į 50 metrų aukštį, yra ir apžvalgos vietų. Tolimiausiame pažintinio tako taške esanti apžvalgos vieta pavadinta „Vaizdas į Romintos girią” vardu, kadangi iš jos matosi minėta giria.

Maršrutas ir tako danga

Šilelio pažintinis takas yra žiedinės formos maršrutas, kurio ilgis yra apie 3,8km. Maršrutą galima šiek tiek trumpinti nuo šaltinio pasukant atgal ir neinant iki apžvalgos aikštelės. Tokiu atveju tako ilgis sutrumpėja maždaug kilometru. Maršrutas veda Vištyčio ežero pakrante, kurioje yra šlaitų, todėl yra įkalnių ir nuokalnių, kuriose kai kur įrengti laiptai. Nuo pradžių maršrutas veda gerai pramintu, plačiu miško taku, vėliau – žvyruotu keliu, o paskutinė atkarpa driekiasi jau siauru miško taku. Pačioje tako pabaigoje ir kelių dešimčių metrų ilgio basų kojų tako atkarpa.

Tako ženklinimas ir stendai

Tako pradžioje įrengtas stendas su tako schema, o visas maršrutas paženklintas baltomis lentelėmis, kuriose esančio apskritimo viduje nupieštas medis. Apie įdomiausius objektus ir gamtą pasakoja įrengti informaciniai stendai.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Šilelio pažintinis takas įrengtas Vištyčio ežero pakrantėje, kuri ne vienoje vietoje baigiasi stačiu šlaitu. Keliose vietose atsiveria vaizdinga Vištyčio ežero panorama, o tolimiausiame pažintinio tako taške įrengta apžvalgos aikštelė. Keliaujant taku galima atsikvėpti ant įrengtų suoliukų, o ežero pakrantėje įrengtos poilsiavietės ir stovyklavietės. Ties stovyklavietėmis esančioje maudykloje galima išsimaudyti.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Keliu 200 (Kalvarija – Vištytis) privažiavus Vištytį ties Vištyčio malūnu yra posūkis kairėn, kur prasideda Pakrantės gatvė. Tai kelias 5144 (Vištytis – Varteliai), kuriuo reikia važiuoti apie apie 5 kilometrus. Dešinėje kelio pusėje stovi pažintinio tako ženklai, kairėje kelio pusėje – automobilių stovėjimo aikštelė.

Šilelio pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Linas
2024-05-27
Vaizdinga ir kalvota vietovė, daugelyje tako vietų matyti Vištyčio ežeras. Kai kur tako infrastruktūrą niokoja yrantys ežero kranto šlaitai, todėl keliaujant reikia įsitikinti, ar tako turėklai yra tvirti. Kai kur reikia atnaujinti susidėvėjusias informacines lenteles ir stendus.