Saulės takas
  • Smagiems pasivaikščiojimams

Saulės takas

Žiūrėti atsiliepimus
Gardino 3, Druskininkai
54.009858, 23.978300
Kopijuoti
3 val.
9 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Galima atvykti visuomeniniu transportu
  • Maudymosi vieta
  • Poilsiavietė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Saulės taką

Tarybiniais laikais A. Sniečkaus nurodymu Druskininkuose buvo įrengtas Saulės takas, apibūdinamas kaip „dozuoto pasivaikščiojimo” trasa. Ratnyčios upelio slėnyje nusidriekė maršrutas, kuris buvo tarsi Dineikos parko tęsinys, plėtojantis tą pačią idėją – gydymą saule, oru ir judesiu. Dabar Saulės tako pavadinimas naikinamas ir stenduose pažymėtos dvi trasos vadinamos šiaurietiškojo ėjimo takais. Trumpesnysis mėlynai pažymėtas maršrutas driekiasi Ratnyčios pakrantėmis nuo Dineikos parko iki Druskos studijos, ilgesnysis, pažymėtas geltonai, daro ratą ir veda pro miško muziejų Girios aidas. Takas nėra pažintinės paskirties, jame nėra informacinių stendų, tačiau tinka smagiam pasivaikščiojimui gamtoje Ratnyčios pakrantėmis.

Saulės takas, kuris stenduose vadinamas šiaurietiškojo ėjimo takais, turi du maršrutus. Trumpojo ilgis siekia 6,8 kilometro, ilgojo – 9 kilometrai. Trumpasis maršrutas yra linijinės formos ir tik vienoje vietoje einant į priekį ir atgal galima rinktis skirtingas Ratnyčios upelio puses. Didžioji dalis ilgojo maršruto yra žiedinės formos ir tik nuo Dineikos parko iki Alkos tvenkinio teks eiti tuo pačiu maršrutu. Pasivaikščioji trumpuoju maršrutu truks apie pora valandų, ilgajam maršrutui reikėtų skirti dar valandą papildomai.

Trumpesnis, 6,8 kilometro ilgio maršrutas pažymėtas mėlyna spalva, ilgesnis, 9 kilometrų ilgio – geltona spalva. Saulės takas paženklintas gana aiškiai, tačiau jis nėra pažintinis ir informacinių stendų nėra. Prie Dineikos parko, prie Girios aido ir tarp tvenkinių stovi stendai su tako schemomis, todėl tose vietose aiškiausia pradėti pasivaikščiojimą.

Saulės takas veda natūraliai pramintais miško takais. Ratnyčios upelio pakrantėse gali būti šlapių vietų, o keliaujant ilguoju maršrutu poroje vietų teks bristi per proskynose suartus smėlynus. Einant taku galima rasti kelias stovyklavietes, yra įrengtų suoliukų. Prie vieno tiltelio per Ratnyčią yra maudykla. Einant taku galima aplankyti Girios aido muziejų bei Druskos studiją.

Saulės tako schema

Kur yra Saulės takas?

Gardino g. 3, Druskininkuose įsikūręs turizmo informacijos centras. Kitoje pusėje gatvės yra vienas iš įėjimų į Dineikos parką ir Saulės tako pradžia. Abiejose gatvės pusėse yra aikštelės, kur galima palikti automobilį, stovi stendas su šiaurietiškojo ėjimo takų maršrutais.

Saulės takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.