Šauklių riedulyno pažintinis takas
  • Po laukinę gamtą

Šauklių riedulyno pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Šaukliai, Skuodo raj.
56.125237, 21.592018
Kopijuoti
1 val.
2 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos bokštelis
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Laiptai
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Šauklių riedulyno pažintinį taką

Lietuvoje įsikūręs Salantų regioninis parkas saugo ledynmečio jam padovanotą Šauklių riedulyną – tikrą lietuvišką tundrą. Tai natūraliai prieš 26 tūkstančius metų susiformavusi teritorija, kurios visas plotas nusėtas akmenimis ir apaugęs kadagiais. Akmenys čia mažiau pastebimi nei kadagiai, kurie pasiekia net 6 metrų aukštį. Per didžiausią Lietuvoje kadagyną nutiestas Šauklių riedulyno pažintinis takas, kurio dalis eina medinių lentelių taku. Jo pusiaukelėje pastatytas medinis apžvalgos bokštas, suteikiantis progą po kadagyną pasižvalgyti iš viršaus. Einant taku tenka pora kartų perlipti per tvorą. Dalis kadagyno teritorijos aptverta, kadangi joje gyvena muflonai. Siekiant apsaugoti šią unikalią vietovę nuo menkaverčių krūmynų pasitelkti kalnų avinai, kurie atsparūs šalčiui ir neišrankūs maistui.

Maršrutas ir tako danga

Pažintinis takas yra žiedinės formos (pradžią nuo pabaigos skiria 200 metrų atstumas). Salantų regioninis parkas teigia, kad pradžia yra toliau nuo automobilių stovėjimo aikštelės, kur stovi informacinis stendas ir įrengtas perlipimas per tvorą. Pačiame take dar yra likę senų rodyklių, kurios rodo priešingą kryptį. Laipteliais perlipus tvorą iš karto prasideda medinių lentelių takas. Jis tęsiasi 600 metrų, o vėliau reikia eiti natūraliu gruntu pramintu taku. Maždaug pusiaukelėje yra dar vienas perlipimas per tvorą.

Tako ženklinimas ir stendai

Take galima matyti seno ženklinimo likučius (rodykles), kurie rodo priešingą kryptį nei kad nurodo Salantų regioninis parkas. Jokio kito ženklinimo nėra. Šauklių riedulyno pažintinis takas pakankamai aiškus ir be ženklinimo, tačiau sprendimas sukeisti pabaigą su pradžia atrodo abejotinas. Automobilių stovėjimo aikštelėje nėra niekur nurodyta, jog tako pradžia yra toliau. Kitoje kelio pusėje stovi medinis pažintinio tako ženklas, kuris skatina pasivaikščiojimą pradėti būtent čia.
Iš senų informacinių stendų take išlikęs vos vienas, kurio greitu laiku irgi neliks. Visa informacija bus tik viename informaciniame stende kuris įrengtas tako pradžioje. Pasak regioninio parko, į taką reikia važiuoti jau pasidomėjus ir žinant ką čia galima pamatyti.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Take yra įrengtų suoliukų, o medinių lentų tako pusiaukelėje pastatytas medinis apžvalgos bokštelis.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Prie kelio 169 (Salantai – Skuodas) yra Šauklių gyvenvietė. Į ją įvažiavus Mosėdžio gatve reikia važiuoti iki sankryžos su Kapsų gatve ir sukti dešinėn. Įvažiavus Kapsų gatve po susikirtimo su Mosėdžio gatve važiuoti tiesiai. Šauklių riedulyno pažintinis takas yra maždaug už kilometro nuo sankryžos. Pravažiavus tvenkinį dešinėje kelio pusėje yra automobilių stovėjimo aikštelė, o pats takas prasideda už poros šimtų metrų. Tiek aikštelėje, tiek tako pradžioje stovi informaciniai stendai su tako schema.

Šauklių riedulyno pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.