Šaltinių takas
  • Takai su apžvalgos vietomis

Šaltinių takas

Žiūrėti atsiliepimus
Šaltinio g., Kačerginė, Kauno raj.
54.929514, 23.723450
Kopijuoti
2 val.
5,5 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Laiptai
  • Poilsiavietė
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Šaltinių taką

Prie Kačerginės ošiančiame pušyne įrengtas Šaltinių takas. Prasidėjęs prie Šaltinio gatvės jis priartėja prie Nemuno slėnio šlaito ir veda tolyn išraiškingu reljefu. Pakeliui galima rasti šaltinį ir pora apžvalgos aikštelių. Maršrutas tęsiasi iki Pyplių piliakalnio, nuo kurio atsiveria vaizdas į Nemuną ir kitame krante įsikūrusį Raudondvarį. Atgal takas veda kur kas lygesniu reljefu ir yra lengvesnis. Vieninteliai pažintiniai stendai stovi tik prie Pyplių piliakalnio. Takas sudarytas iš kelių maršrutų, kurių trumpiausias – 2,5km, ilgiausias (pagrindinis ir vedantis iki piliakalnio) – 5,5km.

Maršrutas ir tako danga

Šaltinių tako ilgis, aplankant Pyplių piliakalnį, yra 5,5km. Galima rinktis ir trumpesnius maršrutus, kurie visi yra žiedinės formos ir grįžta į tą pačią vietą. Maršrutas veda gerai pramintais natūralaus grunto miško takais. Pirmoje tako pusėje daug pakilimų ir nusileidimų, tačiau laipteliai įrengti tik prie Pyplių piliakalnio.

Tako ženklinimas ir stendai

Šaltinių takas paženklintas baltos spalvos apskritimais ant medžių ir mediniais kryptį rodančiais stulpeliais. Einant galima pasirinkti ir trumpesnius maršrutus, kurių čia yra 5. Maršrutų šakojimosi vietose įrengtos rodyklės, tačiau visas ženklinimas yra sunykęs. Netoli tako pradžios stovi informacinis stendas su maršrutų schema. Dar pora informacinių stendų stovi prie Pyplių piliakalnio.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Perėjęs pušyną takas veda Nemuno slėnio šlaito viršumi, kur yra pora apžvalgos aikštelių. Geriausi vaizdai atsiveria nuo Pyplių piliakalnio, kuris stūkso toliausiai nutolusiame Šaltinių tako taške.

Tako schema

Kur yra Šaltinių takas?

Važiuojant keliu 140 (Kaunas-Šakiai) privažiavus posūkį link Kačerginės reikia pasukti ir važiuoti į gyvenvietę. Kačerginės gatve nusileidus žemyn Šaltinių takas yra dešinėje kelio pusėje, tačiau čia įrengtas kelio ženklas draudžiantis stovėti. Už poros šmtų metrų ties posūkiu yra automobilių stovėjimo aikštelė.

Šaltinių takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.