Plokščių pažintinis takas
  • Smagiems pasivaikščiojimams

Plokščių pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Nemuno g. 28, Plokščiai, Šakių raj.
55.082562, 23.177756
Kopijuoti
1,5 val.
3,5 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Galima atvykti visuomeniniu transportu
  • Laiptai
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Tikriausiai labiausiai turistus traukiantis lankytinas objektas Plokščiuose yra Vaiguvos gatvė-upė. Kaip tik ties ja prasideda Plokščių pažintinis takas, kuris ne tik kurį laiką veda palei gatvę-upę, bet ir aprodo kitas gyvenvietės įdomias vietas. Vincas Kudirka Plokščių apylinkių gamtovaizdį vadino Alpėmis, todėl nereikia apsiriboti vien gyvenvietėje esančiais lankytinais objektais. Vienas tokių – Vaiguvos piliakalnis, pro kurį ir veda pažintinio tako maršrutas.

Maršrutas ir tako danga

Pažintinis takas yra beveik 3,5 kilometro ilgio žiedinės formos maršrutas. Gyvenvietėje takas eina gatve ar šaligatviu, o pasiekus žaliąsias erdves tenka eiti siauru miško ar pievos takeliu. Yra pora medinių tiltelių. Kadangi Plokščiai įsikūrę ant Nemuno slėnio šlaito, maršrute yra įkalnių ir nuokalnių.

Tako ženklinimas ir stendai

Pažintiniame take įrengti keli informaciniai stendai bei stendai su tako schema. Per gamtinę zoną vedanti tako dalis paženklinta mediniais stulpeliai su rodyklėmis.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Prie pat bažnyčios įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios matosi Nemunas ir jo slėnis. Take keliose vietose įrengti mediniai suoliukai.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Plokščius galima pasiekti keliu 3801 (Šakiai – Plokščiai), vedančiu tiesiai iš Šakių. Gyvenvietėje keliu nusileidus žemyn važiuoti pagrindine gatve ir maždaug už kilometro bus ženklas „Vaiguvos upė-gatvė” (ties Nemuno g. 28 namu). Čia stovi ir vienas iš pažintinio tako stendų su tako schema. Kitas stendas su schema stovi Bažnyčios gatvėje ties Šventaduobe.

Plokščių pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Mindaugas
2024-05-16
Gana geros būklės, pradžioje ypač meniškas (dailės paveikslų ir nuotraukų parodos, meninės instaliacijos ir t.t.) takas vėliau pasineria į mišką, dar vėliau iškylame iš jo į miestelį. Man patiko, smagus pasivaikščiojimas :)
Zivile Bagdoniene
2024-03-15
trūksta ženklinimo. Takelia sunkiai matosi. Bet pats pasivaikščiojimas buvo smagus.