Pažintinis takas Į girią
  • Smagiems pasivaikščiojimams

Pažintinis takas „Į girią“

Žiūrėti atsiliepimus
Puodžiuliškis, Kupiškio raj.
55.71926, 25.21177
Kopijuoti
1 val.
1,3 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Interaktyvūs informaciniai stendai
  • Poilsiavietė
  • Pravažiuojama vaikišku vežimėliu
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Tualetas

Šimonių giria yra viena natūraliausių girių Lietuvoje, mažai paveikta žmonių veiklos. Nenuostabu, jog čia yra ne vienas draustinis, aptinkama daug saugomų augalų ir gyvūnų rūšių. Pažintinis takas” Į girią” yra girios vidury įrengta lankytina vieta, suteikianti progą pamatyti, pajausti ir pažinti Šimonių girios grožį ir didybę. Prieš 20 metų įrengtas pažintinis takas dabar atnaujintas ir lankytojus pasitinka interaktyviais informaciniais stendais, stilingais mediniais gultais ir nedidele apžvalgos aikštele, atveriančia vaizdą į draustinyje telkšančią aukštapelkę. Neilgas, bet smagus pažintinis takas su kaupu atperka ilgą kelionę miško keliukais iki jo.

Apie pažintinį taką „Į girią”

Maršrutas ir tako danga

Pažintinis takas yra nepilnai žiedinės formos, o jo ilgis nesiekia 1,5 kilometro. Maršrutas veda gerai pramintu natūralios dangos miško taku, o šlapioje vietoje nutiestas medinių lentelių takas. Galima pravažiuoti vaikišku vežimėliu.

Tako ženklinimas ir stendai

Take įrengti mediniai stulpeliai su maršrutą ir kryptį rodančiomis rodyklėmis. Įrengti šiuolaikiški informaciniai stendai.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Nors takas neilgas, jame įrengti suoliukai ir stilingi mediniai gultai. Tako pradžioje yra poilsiavietė. Yra ir nedidelė apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria vaizdas į pelkę.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Važiuojant keliu 118 (Utena – Kupiškis) už Svėdasų yra posūkis į kairę link Šimonių gyvenvietės. Čia įrengta ir nuoroda į pažintinį taką „Į girią”, iki kurio 6 kilometrai. Privažiavus Šimonis likusius 3 kilometrus reikia važiuoti miško keliukais vadovaujantis nuorodomis į pažintinį taką. Tiek Waze, tiek Google Maps geriau nesinaudoti, nes veda klaidingu keliu (2021 metų rudens duomenimis). Pažintinio tako pradžioje įrengta poilsiavietė bei automobilių stovėjimo aikštelė.

Pažintinis takas „Į girią” iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.