Paršežerio pažintinis takas
 • Po laukinę gamtą

Paršežerio pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Ežero g. 18, Požerė, Šilalės raj.
55.636709, 22.291875
Kopijuoti
4 val.
13 km
Žiedinis
Papildoma informacija
 • Asfaltuotas privažiavimas
 • Automobilių stovėjimo aikštelė
 • Gėrimai ir užkandžiai
 • Maudymosi vieta
 • Poilsiavietė
 • Stovyklavietė
 • Suoliukai, atokvėpio vietos
 • Sūpynės, pramogos
 • Tualetas
 • Žygio apranga

Apie Paršežerio pažintinį taką

Aplink Varnių regioniniame parke telkšantį Paršežerio ežerą įrengtas to paties pavadinimo pažintinis takas. 13 kilometrų ilgio maršrutas pareikalaus jėgų, tačiau tai gera proga artimiau susipažinti su tipišku Žemaitijos kraštovaizdžiu. Dalis tako eina šlapiomis ežero pakrantėmis ir pelkėmis, kur nutiesti medinių lentų takai, kitur maršrutas eina vieškeliu ar keliukais per pievas. Čia gali tekti iš arti susidurti su galvijais, kurie laisvai ganosi elektriniu piemeniu saugomose ganyklose. Reikia nusiteikti nemiestietiškam žygiui, kurio metu aplankysite keletą lankytinų objektų ir pasiskaitysite legendų apie šį kraštą. Bene daugiausia legendų apie Milžinų maudyklę, per kurią veda ir pažintinis takas. O norintys daugiau iššūkių gali pasirinkti papildomą maršrutą ir pereiti Sietuvos kūlgrindą.

Maršrutas ir tako danga

Paršežerio pažintinis takas yra žiedinės formos maršrutas, o jo ilgis siekia 13 kilometrų. Jį visą apeiti ratu užtruks 4-5 valandas, todėl su savimi verta pasiimti užkandžių ir vandens. Patogiausia pradėti keliauti Paršežerio stovyklavietėje ir rekomenduojama eiti pagal laikrodžio rodyklę. Keliaujant Paršežerio pažintiniu taku teks keliauti įvairia danga. Pradžioje ir pabaigoje pažintinis takas eina šlapiomis ežero pakrantėmis ir pelkėtomis vietomis, todėl įrengta medinių lentų danga. Kitur maršrutas veda pievų keliais ir vieškeliais, pramintais takais ir net pro ganyklas, kur palaidus gyvulius saugo elektrinis piemuo.

Tako ženklinimas ir stendai

Take įrengti keli informaciniai, o prie poros poilsiaviečių yra stendai su tako schema. Pats maršrutas paženklintas medinėmis rodyklėmis, ant kurių pritvirtintas žygeivio simbolis su pažintinio tako pavadinimu. Papildomai takas paženklintas dviem raudonomis juostomis, kurias galima rasti ant medžių, stulpų ar ant tų pačių rodyklių. Take taip pat stovi kelios rodyklės, kreipiančios link lankytinų objektų.

Atokvėpio vietos

Prie Paršežerio yra didelė poilsiavietė, kur ir prasideda pažintinis takas. Čia yra paplūdimys, žaidimų aikštelės, nakvynės nameliai, galima nusipirkti maisto ir gėrimų. Pakeliui ežero pakrantėje galima rasti dar dvi poilsiavietes, kur galima atsikvėpti, tačiau maudytis ežere nėra patogu. Taip pat take įrengta keletas suoliukų.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Paršežerio pažintinį taką rasti nesudėtinga. Nuo Laukuvos reikia važiuoti keliu 160 (Laukuva – Varniai) ir privažiavus Požerę sukti kairėn, kur link pažintinio tako ir stovyklavietės kreipia ženklai. Automobilį galima palikti didelėje asfaltuotoje automobilių stovėjimo aikštelėje, o pažintinio tako pradžios ir informacinio stendo su maršruto schema reikėtų ieškoti prie ežero šiek tiek kairiau.

Paršežerio pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Jolita
2024-02-21
Kodel internete nera jokios info, kad takas uzdarytas, suluzes, apemtasvir juo eito neimanoma! Atvykus is Kauno, ir radus toki taka tikrai labai pikta.
Jolita
2024-02-21
Kodel niekas neinformuoja, kad pažintinis takas neveikia, visas supuvęs, įgriuvęs, apsemtas, jokios internete info apie tai, tik atvykus iš Kauno tiek km atėjus iki pažintinio tako randama lentelė - takas neveikia, pavojinga eiti.