Apie Paplatelės pažintinį taką


Paplatelės pažintinis takas nors ir yra Platelių ežero pašonėje, tačiau nusidriekia tolyn nuo ežero. Vesdamas kalvotu reljefu takas pasiekia Sultekio tvenkinį, kurį apėjęs ratu grįžta atgal į tako pradžią. Sultekio tvenkinio šlaito viršuje stovi medinis apžvalgos bokštelis, iš kurio atsiveria gražus vaizdas. Einant taku lydi medinės skulptūros, todėl net ir nematant Platelių ežero keliauti šiuo pažintiniu taku yra įdomu ir smagu.


Tako schema


Kaip nuvykti?

Kelyje 164 (Plungė – Mažeikiai) ties Vilkais, kur žiedinėje sankryžoje tyko mediniai vilkai, reikia sukti kairėn link Platelių. Už 3-4 kilometrų, beveik privažiavus Platelių ežerą, yra posūkis kairėn, prie kurio stovi į poilsiavietes kreipiantis ženklas. Nuvažiavus Plokštinės gatve dar pora kilometrų kelias šakojasi ir toje vietoje įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ir poilsiavietė prie Platelių ežero. Prie gatvės, netoli automobilių stovėjimo aikštelės, stovi informacinis stendas ir prie jo prasideda Paplatelės pažintinis takas


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Prasidėjęs prie Plokštinės gatvės žiedinės formos Paplatelės takas apėjęs ratu Sultekio tvenkinį grįžta atgal į tako pradžią. Pažintinio tako ilgis – 2,3 kilometro, lankymui rekomenduojama skirti 1,5 valandos.


Tako danga

Pirmojoje tako dalyje maršrutas eina gerai pramintu miško taku. Ši vieta kalvota, o takas išvagotas medžio šaknimis. Nuo apžvalgos bokštelio nusileidęs iki tvenkinio takas toliau eina jau platesniu taku, kuris dar toliau įsijungia į kelią.


Tako ženklinimas ir stendai

Paplatelės pažintinis takas paženklintas labai gerai. Gausiai pristatyta kuoliukų su kryptį rodančiomis rodyklėmis, yra ir kelios papildomos nuorodos. Maršrute įrengti informaciniai stendai apie šiai vietovei būdingą augaliją ir gyvūniją.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Pietinėje Sultekio tvenkinio krante pastatytas medinis apžvalgos bokštelis. Šlaitas išvalytas nuo medžių ir krūmynų, todėl nuo viršaus atsiveria graži pelkėjančio tenkinio panorama. Paplatelės pažintinis takas išpuoštas medžio skulptūromis, kurių dar daugiau galima rasti privačioje teritorijoje įsikūrusioje Saulės slėnio poilsiavietėje. Einant taku atsikvėpti galima ant įrengtų suoliukų, o poilsiauti ir iškylauti patogu tako pradžioje, kur įrengtos stovyklavietės. Čia yra ir paplūdimys, todėl vasarą galima išsimaudyti Platelių ežere.


Paplatelės pažintinis takas iš arti

Susiję įrašai