Panerių pažintinis takas
  • Takai su apžvalgos vietomis

Panerių pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Titnago g. 6, Vilnius
54.644004, 25.197440
Kopijuoti
1,5 val.
5 km
Linijinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Galima atvykti visuomeniniu transportu
  • Šlaitas ar stati įkalnė

Apie Panerių pažintinį taką

Pradėjus eiti taku į kalną pakilsite senojo kelio Vilnius – Kaunas grindiniu. Viršuje takas veda pro Panerių koplyčią ir paminklą sukilėliams. Tolimesnė maršruto dalis eina mišku, kurį saugo Panerių erozinio kalvyno kraštovaizdžio draustinis. Čia galima aplankyti neseniai atrastus Jankiškių ir Gariūnų piliakalnius, nusileisti iki paminklo Holokausto aukoms atminti. Takas baigiasi Gariūnų regykloje, kuri pastatyta ant Gariūnų sufozinio cirko šlaito viršaus.

Maršrutas ir tako danga

Panerių pažintinis takas yra linijinės formos maršrutas, prasidedantis senojo kelio Vilnius – Kaunas pradžioje ties Titnago gatve ir pasibaigiantis Gariūnų apžvalgos aikštelėje. Nors informaciniame stende tako ilgis nurodytas 3km, realus ilgis – 5km. Maršrutas veda gerai pramintais plačiais takais ir tik keliose atkarpose tenka eiti siauresniu taku. Nuo Titnago gatvės iki Panerių koplyčios reikia eiti išlikusiu grindiniu.

Tako ženklinimas ir stendai

Takas nėra paženklintas. Didžioji jo dalis sutampa su tako aplink Vilnių maršrutu, tačiau poroje atkarpų maršrutai išsiskiria. Tako galuose ir prie paminklo sukilėliams stovi informaciniai stendai su tako schema, tačiau ji nėra pakankamai aiški. Maršrute įrengti keli informaciniai stendai.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Pačioje pažintinio tako pabaigoje yra Gariūnų apžvalgos aikštelė, vaizdingiausia tako vieta. Netoliese yra dar viena apžvalgos vieta, o nuo vieno iš piliakalnių pro medžius matosi fragmentiški vaizdai. Suoliukų ir poilsiaviečių take nėra.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Vos tik Savanorių prospektas Vilniuje pradeda kilti į kalną, kur prasideda magistralė A1 (Vilnius – Klaipėda), stovi paskutinis šviesoforas. Ties juo pasukus dešinėn važiuoti Titnago gatve apie pusę kilometro, kol kairėje kelio pusėje pasirodys senoji kelio Vilnius – Kaunas atkarpa. Ten įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ir pastatytas informacinis stendas su tako schema. Galima pradėti taku eiti ir kitame maršruto gale. Tuomet nuo Gariūnų reikėtų važiuoti Gariūnų akligatviu iki nedidelės automobilių stovėjimo aikštelės. Jos koordinatės – 54.658368, 25.170756. Ten taip pat stovi stendas su tako schema.

Panerių pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.