Palūšės Botanikos pažintinis takas
  • Pažintinis takas

Palūšės botaninis pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
55.331729, 26.105633
Kopijuoti
2 val.
3,8 km
Žiedinis

Apie Palūšės botaninį pažintinį taką

Nors Palūšė garsėja kaip poilsio prie vandens vieta, čia yra ką veikti ir nemėgstantiems vandens. Prie pat Palūšės paplūdimio prasideda botaninis pažintinis takas, kuris suka beveik 4 kilometrų ratą gražiais Aukštaitijos miškais. Du ežerai ir du baigiantys užpelkėti ežeriukai laukia maršrute, todėl eiti nebus nuobodu. Sausus pušynus keičia šlapvietės, o lygus reljefas po truputį tampa kalvotu, kol maršrutas parveda ten, kur ir prasidėjo.

Tako schema

Kaip nuvykti?

Atvažiavus keliu 114 (Kaltanėnai – Ignalina) į Palūšę, Lūšių ežero pakrantėje yra prieplauka ir paplūdimys. Prie jo įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, kur galima palikti automobilį. Pažintinio tako pradžios reikia ieškoti už paplūdimio kalvos papėdėje, kur į kalvą kyla pažymėtas maršrutas.

Maršrutas ir planuojamas laikas

Palūšės botaninis pažintinis takas yra žiedinės formos maršrutas, o jo ilgis – 3,9 kilometro. Pasivaikščiojimui taku rekomenduojama skirti iki poros valandų.

Tako danga

Sausais Palūšės apylinkių miškas maršrutas eina natūraliai pramintu miško taku arba miško keliuku. Pelkėtose vietose įrengti medinių lentelių takai, o į ankančius ežerėlius nutiesti liepteliai.

Tako ženklinimas ir stendai

Palūšės botaniniame pažintiniame take stovi Aukštaitijos nacionalinio parko įrengti stendai. Maršrutas paženklintas baltame kvadrate nupiešta žalia įstriža linija. Tokie ženklai yra ant maršrute augančių medžių.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Lūšių tako pakrantėje, kur prasideda Botaninis pažintinis takas, yra poilsiavietė su paplūdimiu. Vasarą čia galima išsimaudyti ar paplaukioti su valtimi. Pačiame take poilsiui įrengti suoliukai.

Palūšės botaninis pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.