Paliesiaus dvaro pažintinis takas
  • Po laukinę gamtą

Paliesiaus dvaro sveikatingumo takas

Žiūrėti atsiliepimus
Paliesius, Ignalinos raj.
55.24248, 26.47751
Kopijuoti
2 val.
8 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Automobilių stovėjimo aikštelė

Apie Paliesiaus dvaro sveikatingumo taką

Vos už kilometro nuo Paliesiaus dvaro yra įrengtas Paliesiaus dvaro sveikatingumo takas, skirtas aktyviai veiklai gamtoje: ėjimui, bėgimui, važiavimui dviračiu. Dvare veikia Paliesiaus klinika, kuri taiko fizinio krūvio terapijos gydymo programas. Užsiėmimai vyksta ir šiame take, kuris yra suskirstytas į tris skirtino ilgio maršrutus – nuo 2,3 iki 8 kilometrų ilgio. Šalia Milašiaus telmologinio draustinio esančiame miške įrengtame take yra tamsaus ir niūraus miško bei šviesaus miško parko atkarpų. Vis gi Paliesiaus dvaro sveikatingumo takas labiau pritaikytas aktyviai praleisti laiką gamtoje, o ne savarankiškai pažintinei išvykai. Paliesiaus dvaro internetiniame tinklapyje rašoma, kad galima užsakyti ornitologo, ekologo ar šiaurietiško ėjimo specialisto paslaugą.

Maršrutas ir tako danga

Pažintiniame take įrengti trijų ilgių maršrutai. Geltona spalva pažymėtas trumpiausias, jo ilgis – 2,3 kilometro, mėlyna spalva pažymėtas vidutinio ilgio – 4,9 kilometro, raudona spalva žymi ilgiausią, kuris siekia 8 kilometrus. Visi maršrutai yra žiediniai ir pradžioje sutampa, todėl norimo ilgio taką galima pasirinkti priėjus jų išsišakojimą. Paliesiaus dvaro sveikatingumo takas įrengtas miške ir eina plačiaus ir siaurais miško takais ir keliukais. Reljefas lygus, nėra jokių laiptelių. Po lietaus raudoname maršrute gali būti šlapių vietų. Netoli tako pabaigos įrengtas basų kojų takas iš kelių segmentų.

Tako ženklinimas ir stendai

Take stovi du stendai su maršrutų schemomis, informacinių stendų nėra. Visų trijų spalvų maršrutai neblogai sužymėti atitinkamų spalvų lentelėmis. Prie jų nurodytas atstumas iki tako pabaigos.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Važiuojant keliu 4401 (Švenčionys – Mielagėnai – Andriejauka) privažiavus už Mielagėnų esančią Paliesiaus gyvenvietę sukti dešinėn link Paliesiaus dvaro. Jis yra už nepilno kilometro, o privažiavus jį vėl sukti dešinėn. Už 100 metrų kairėje kelio pusėje prasideda žvyruotas kelias, o prie jo stovi rodyklė į pažintinį taką. Nuo šio posūkio iki tako – apie 1 kilometrą. Prasidėjus miškui kairėje kelio pusėje yra nedidelė aikštelė, stovi informacinis stendas ir prasideda Paliesiaus dvaro sveikatingumo takas.

Paliesiaus dvaro pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.