Nemirsetos botaninis pažintinis takas
  • Vaizdingi takai

Nemirsetos botaninis pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Nemirsetos nudistų paplūdimio automobilių stovėjimo aikštelė
55.869161, 21.058287
Kopijuoti
0,5 val.
0,9 km
Linijinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Maudymosi vieta
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Nemirsetos botaninį pažintinį taką

Ties Nemirseta esantis pajūris saugomas Nemirsetos kraštovaizdžio draustinio. Kuo ši teritorija išskirtinė, einant į pliažą niekas negalvoja, tačiau apie papasakoti šiek tiek gali Nemirsetos botaninis pažintinis takas. Užkopėje įrengtas takas eina išilgai pajūrio, vienoje tako pusėje supažindinantis su pajūrio smėlynų augalais, kitoje – su miškų ir vakarų taigos augalija. Nemirsetos apylinkės pasižymi gamtine įvairove ir tą galima pamatyti ne tik stebint augalus, bet ir gėrintis gamtovaizdžiu. Jis ties Nemirseta mažai paveiktas žmogaus veiklos.

Maršrutas ir tako danga

Maršruto ilgis siekia beveik 1 kilometrą į vieną pusę. Takas nėra žiedinės formos, todėl atgal galima grįžti tuo pačiu maršrutu arba einant pajūriu. Anksčiau Nemirsetos botaninis pažintinis takas buvo nuklotas medinėmis lentelėmis, tačiau dabar visas maršrutas eina natūraliu gruntu. Didžiojoje tako dalyje tai smėlis. Vasarą keliaujant basomis gali deginti kojas karštas smėlis ir badyti padus spygliai bei kankorėžiai. Gausu ir skruzdėlių, todėl vertėtų avėti vasarišką apavą, iš kurio lengva iškratyti smėlį.

Tako ženklinimas ir stendai

Tiek tako pradžioje, tiek pačiame take pastatyti nauji informaciniai stendai. Jų nemažai ir kiekvienas jų trumpai supažindina su vienu augalu ar gyvūnu. Vis dar stovi seni stendai su tako schema – po vieną tako galuose. Nors ir neilgas, maršrutas taip pat paženklintas. Keliose vietose stovi mediniai stulpeliai su kryptį rodančia raudona rodykle. Prie jūros jokių ženklų ar nuorodų į taką aptikti nepavyko.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Nemirsetos kopos nėra labai aukštos, tačiau einant taku galima rasti kelias vietas, iš kurių atsiveria gražus pajūrio kraštovaizdis. Nemirsetos botaninis pažintinis takas pakankamai trumpas, jame nėra įrengtų atokvėpio vietų. Tikriausiai jų ir nereikia kai kitapus kopų toks pliažas. Dėl šios priežasties lankytis čia maloniausia šiltuoju metų laiku.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Važiuojant keliu 2253 (Palanga – Nemirseta – Gaudūšiai) Nemirsetoje stovi kelio ženklas, jog baigiasi Palanga. Už 100 metrų yra posūkis į dešinę. Link jūros vedantis kelias baigiasi ties dviračių taku įrengtoje automobilių stovėjimo aikštelėje. Nuo ten einant prie jūros matyti stendai – ten ir prasideda pažintinis takas.

Pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.