Molotovo gynybinės linijos pažintinis takas
  • Teminiai maršrutai

Molotovo gynybinės linijos pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Akmenos g., Pagramantis, Tauragės r.
55.356060, 22.224098
Kopijuoti
0,5 val.
1,4 km
Linijinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Laiptai
  • Šlaitas ar stati įkalnė

Apie Molotovo gynybinės linijos pažintinį taką

Šis pažintinis takas yra iš tų lankytinų objektų, kurie leidžia prisiliesti prie istorijos. O ji nukelia į Antrojo pasaulinio karo laikus, kai ruošdamasi galima Hitlerio puolimui Sovietų Sąjungos vadovybė pradėjo statyti analogų neturinčią gynybinę liniją. Ji turėjo eiti keturių valstybių teritorijomis ir joje planuota įrengti virš 2000 gynybinių elementų. Pagramančio regioniniame parke yra vieta, kur buvo suprojektuotas ir pradėtas statyti Pagramančio gynybinis mazgas. Karas prasidėjo greičiau nei įrengtas mazgas, todėl jis savo paskirties atlikti nespėjo. Praėjus nemažai metų išlikę bunkeriai aptvarkyti ir pritaikyti lankymui. Įrengtas Molotovo gynybinės linijos pažintinis takas supažindina su išlikusiais bunkeriais, jų statybos istorija.

Maršrutas ir tako danga

Molotovo gynybinės linijos pažintinis takas yra nepilnai žiedinės formos maršrutas. Visi gynybinės linijos objektai yra pirmoje tako pusėje, todėl ji – įdomiausia. Vėliau takas per laukus grįžta atgal. Pasibaigus miškui ir takui sukant link pradžios yra tako atšaka, vedanti iki šaltinio ir kapinaičių, tačiau ši atkarpa beveik nepraeinama. Dalis maršruto, pažymėto stende ir esančio natūroje, neatitinka.

Tako ženklinimas ir stendai

Molotovo gynybinės linijos pažintinis takas veda nuo vieno bunkerio prie kito, o prie kiekvieno iš jų įrengti informaciniai stendai. Dar vienas stendas su tako schema stovi prie kelio, tako pradžioje. Įrengtos taką žyminčios rodyklės, tačiau priėjus upelio šlaitą nuorodos pasibaigia. Reikia eiti pamiške, kol prieisite žemyn besileidžiantį kelią. Jei jis geros būklės, galima nusileisti iki šaltinio ir kapinaičių. Čia stovi rodyklės, rodančios kur šaltinis ir kur išėjimas. Link tako pabaigos tenka eiti per laukus. Patartina prieš einant taku nusifotografuoti arba parsisiųsti maršrutą.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Molotovo gynybinės linijos bunkeriams buvo parinkta strategiškai gera vieta Akmenos ir Jūros upių santakoje. Čia nuo slėnių šlaitų viršaus atsiveria panorama į santaka (tiesiogiai santakos nesimato). Jokių atokvėpio vietų take nėra įrengta.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Keliu 164 (Plungė – Tauragė) privažiavus Pagramantį iš karto sukti dešinėn ir pagrindiniu keliu važiuoti palei upę. Beveik už 2 kilometrų dešinėje pusėje prasideda keliukas link miško, čia pat stovi ir pažintinio tako informacinis stendas. Automobilį galima palikti šalikelėje arba pievoje prie miško keliuko.

Molotovo gynybinės linijos pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.