Apie miško turtų pažintinį taką

Prie pat Parudaminos girininkijos pastatų įrengtas Miško turtų pažintinis takas gražių gamtos vaizdų nežada, tačiau visą dėmesį sutelkia į žinias. Čia įrengti informaciniai stendai pasakoja apie mišką ir jo naudą, o prie skirtingų rūšių pasodintų augalų galima rasti lenteles su lietuviškais ir lotyniškais pavadinimais. Girininkijos kieme yra įrengti aptvarai, kuriuose laikomi įvairūs gyvūnai. Pasivaikščiojus pažintiniu taku galima pratęsti viešnagę apžiūrint gyvūnus.

Nuo Vilniaus važiuojant keliu 5203 (Juodšiliai – Jašiūnai) pravažiavus Terešiškes yra posūkis į kairę ( prasideda Karuižiškių gatvė), o prie jo pastatytas Parudaminos girinkijos ženklas. Nuvažiavus apie kilometrą yra dar vienas girininkijos ženklas ir dar vienas posūkis kairėn. Už 100 įrengta automobilių stovėjimo aikštelė.

Maršruto forma

Apie 1,5 kilometro ilgio Miško turtų pažintinis takas prasideda prie pat automobilių stovėjimo aikštelės. Jo maršrutas yra žiedinės formos, todėl pasibaigia ten pat, kur ir prasideda. Takas nėra ilgas, o informacinių stendų nedaug, todėl net ir lėtai einant ilgiau nei valandą nesugaišite. Jei bus atidaryti vartai ir pateksite į girininkijos teritoriją, dar pusvalandį skirkite pažinčiai su gyvūnais,


Pažintinio tako infrastruktūra

Tako maršrutas veda natūraliai išmintu miško taku arba miško keliuku.

Tako pradžioje stovi stendas su schema, o einant galima atrasti įrengtus 6 informacinius stendus. Prie tako auga apie 70 skirtingų rūšių augalų ir prie kiekvieno iš jų stovi lentelė su lietuvišku ir lotynišku pavadinimu. Takas paženklintas mediniais kuolais.

Miško turtų pažintinio tako pradžioje, prie pat automobilių aikštelės, įrengta dengta pavėsinė, kur galima pailsėti ir užkąsti.


Miško turtų pažintinis takas nuotraukose