Meironų pažintinis takas
 • Vaizdingi takai

Meironų pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Palūšė, Ignalinos raj.
55.331729, 26.105633
Kopijuoti
2 val.
5,5 km
Žiedinis
Papildoma informacija
 • Apžvalgos vieta
 • Asfaltuotas privažiavimas
 • Automobilių stovėjimo aikštelė
 • Galima atvykti visuomeniniu transportu
 • Gėrimai ir užkandžiai
 • Maudymosi vieta
 • Poilsiavietė
 • Šlaitas ar stati įkalnė
 • Suoliukai, atokvėpio vietos
 • Tualetas

Apie Meironų pažintinį taką

Nors Palūšė garsėja kaip poilsio prie vandens vieta, čia yra ką veikti ir nemėgstantiems vandens. Prie pat Palūšės paplūdimio prasideda Meironų pažintinis takas, kuris seniau buvo vadinamas botaniniu pažintiniu taku. Atnaujintas maršrutas driekiasi 5,5 kilometro gražiais Aukštaitijos miškais. Du ežerai ir du baigiantys užpelkėti ežeriukai laukia maršrute, todėl eiti nebus nuobodu. Sausus pušynus keičia šlapvietės, o lygus reljefas po truputį tampa kalvotu, kol maršrutas parveda ten, kur ir prasidėjo. Take yra 2 apžvalgos vietos į Lūšių ežerą.

Maršrutas ir tako danga

Meironų pažintinis takas yra sudarytas iš 3 skirtingomis spalvomis pažymėtų maršrutų, kurie jungdamiesi sudaro žiedinę formą. Geltoną, žalią ir mėlyną maršrutas apjungiantis pažintinis takas yra 5,5 kilometro ilgio. Palei Lūšių ežerą įrengto geltonojo maršruto ilgis – 3,7km.

Sausais Palūšės apylinkių miškais maršrutas eina natūraliai pramintu miško taku. Pelkėtose vietose įrengti medinių lentelių takai, o į ankančius ežerėlius nutiesti liepteliai. Paskutinė pažintinio tako dalis driekiasi palei Lūšių ežerą įrengtu sutankinto grunto taku.

Tako ženklinimas ir stendai

Meironų pažintiniame take stovi Aukštaitijos nacionalinio parko įrengti stendai. Maršruto pradžioje ir prie Gamtos mokyklos stovi informaciniai stendai su tako schema. Skirtingų spalvų maršrutai paženklinti atitinkamos spalvos medžius juosiančiomis juostelėmis. Take taip pat yra specialiai įrengtų ir kryptį rodančių rodyklių.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Lūšių tako pakrantėje, kur prasideda Botaninis pažintinis takas, yra poilsiavietė su paplūdimiu. Vasarą čia galima išsimaudyti ar paplaukioti su valtimi. Pačiame take poilsiui įrengti suoliukai. Einant geltonuoju maršrutu prieisite 2 apžvalgos vietas, iš kurių atsiveria vaizdas į Lūšių ežerą.

Tako schema

Kur yra takas?

Atvažiavus keliu 114 (Kaltanėnai – Ignalina) į Palūšę, Lūšių ežero pakrantėje yra prieplauka ir paplūdimys. Prie jo įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, kur galima palikti automobilį. Pažintinio tako pradžios reikia ieškoti už paplūdimio kalvos papėdėje, kur į kalvą kyla pažymėtas maršrutas.

Meironų pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Eglė
2023-09-17
Nuostabus. Labai tvarkingas, prižiūrėtas, aiškiai sužymėtas. Itin vaizdingas kraštovaizdis. Buvome saulėtą rugsėjo popietę, nesinorėjo, kad takas baigtųsi.