Apie Lūksto gintarų taką


Gintaro galima rasti ne tik Baltijos jūroje ar Kuršių mariose, jo randama ir Lūksto ežere. Sakoma, kad po audros ežero bandos į krantą išskalauja skaidrius akmenėlius, kurie yra pats tikriausias gintaras. Neatsitiktinai Varnių regioninis parkas įrengė taką, kuriuo galima eiti ieškoti gintarų. Ar jų rasite? – čia jau kitas klausimas, tačiau Lūksto ežero gintarų takas veda būtent į tas pakrantės vietas, kur jo būna.


Tako schema


Kaip nuvykti?

Iš Varnių išvažiavus Vytauto gatve link Tverų, už poros kilometrų yra posūkis kairėn. Jis veda iki pat Lūksto ežero, kur įsikūrusi Lūksto ežero poilsiavietė. Čia yra erdvi automobilių stovėjimo aikštelė, o poilsiavietės pakrašty, prie ežero, stovi informacinis stendas ir prasideda Lūksto gintarų takas.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Tako ilgis yra apie 1,5 kilometro į vieną pusę. Nuėjus daugiau kaip kilometrą prasideda keli smėlėto kranto ruožai, kuriuose galima paieškoti Lūksto ežero gintarų. Maršrutas nėra žiedinis, todėl tuo pačiu taku teks grįžti atgal. Pasivaikščiojimui užtenka valandos ir dar tiek, kiek norėsis ieškoti gintarų ar maudytis.


Tako danga

Pradžioje Lūksto gintarų takas eina drėgnais pakrantės krūmynais, todėl takas nuklotais nupjautų medelių kamienais. Vėliau prasideda pievos, per kurias veda išmintas takelis. Juo einant reikia pasisaugoti erkių.


Tako ženklinimas ir stendai

Take stovi du informaciniai stendai, vienas – tako pradžioje, kitas – pabaigoje. Take yra keli mediniai kuoliukai su prisegtomis kryptį rodančiomis lentelėmis, tačiau link pabaigos jie dingsta.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Tako pradžioje yra didelė ir erdvi Lūksto ežero poilsiavietė, kur vyksta festivalis „Bliuzo naktys“. Čia daug erdvės iškyloms gamtoje, o norintys išsimaudyti Lūksto ežere tą gali padaryti poilsiavietėje, kur yra visa reikiama infrastruktūra, ir tako smėlėtuose ruožuose.


Lūksto gintarų takas iš arti

Susiję įrašai