Apie Liepijų pėsčiųjų trasą

Liepijų pėsčiųjų trasa nėra miestietiškam pasivaikščiojimui skirtas pažintinis takas. Čia gamtos daug ir ji arti. Tenka eiti miško keliuku, takeliu ir bekele, kad įveikti visą 4 kilometrų ilgio pėsčiųjų trasą. O ji įvairi ir be pabuvimo gamtoje čia galima sužinoti, jog ir Lietuvoje auga trumai, kad senovėje bebravietės buvo paveldimos kaip nuosavybė. Priartėjęs prie Platelių takas parodo Ubagų kalno akmenį, o pakeliui suteikia progą pasivaikščioti Smetoniškos Lietuvos keliu.


Tako sachema


Kaip nuvykti?

Važiuojant keliu 3202 (Plateliai – Pauošniai) iš karto už Siberijos apžvalgos bokšto automobilių stovėjimo aikštelės ties Beržoru sukti dešinėn. Ties sankryža stovi ženklas, jog iki pėsčiųjų trasos yra 3 kilometrai. Važiuojant žvyruotu keliu rodyklės veda iki pat maršruto pradžios. Ten stovi informacinis stendas su maršruto schema. Kitas toks stendas stovi ant Ubagų kalno. Nuo Platelių iki ten galima nueiti pėsčiomis ir pradėti pasivaikščiojimą Liepijų pėsčiųjų trasa.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Beveik 4 kilometrų ilgio maršrutas yra žiedinės formos. Ėjimo kryptis – pagal laikrodžio judėjimo kryptį. Maršruto įveikimui rekomenduojama skirti 2 valandas.


Tako danga

Liepijų trasa yra gamtinis maršrutas. Dalis maršruto eina miško keliuku, dalis miško takais, tačiau vietomis teks keliauti tiesiog bekele.


Tako ženklinimas ir stendai

Take yra 15 informacinių stendų, kuriuose pateikiama informacija lietuvių ir anglų kalbomis. Trasa galima keliauti ir klausantis audio gido, kuris yra Žemaitijos nacionalinio parko sukurtoje ir mobiliems įrenginiams skirtoje programėlėje. Liepijų pėsčiųjų trasa yra aiškiai paženklinta, maršrutą žymi raudonos spalvos gilės ant medžių.


Liepijų pėsčiųjų trasa iš arti

Susiję įrašai