• Vaizdingi takai

Labanoro girios pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Labanoras, Švenčionių raj.
55.263717, 25.822297
Kopijuoti
1,5 val.
2,5 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Labanoro girios pažintinį taką

Labanoro giria yra viena didžiausių ir garsiausių Lietuvoje. Netoli to paties pavadinimo gyvenvietės ir ežero įrengtas Labanoro girios pažintinis takas, kuris suteikia progą pajausti šios girios dvasią. Didžią tako dalį eidamas pušynais, maršrutas prasuka ir pro pirmykštį mišką, šimtmečiais augantį ir nepaliestą žmogaus veiklos. Per drėgnus miško plotus ir pelkę pravedęs medinių lentų takais maršrutas priartėja prie Labanoro ežero. Tai viena vaizdingiausių tako atkarpų, kur įrengtas medinis lieptas ir atokvėpio vieta. Jei skaitysite informacinius stendus, tako pabaigoje nesunkiai išlaikysite egzaminą, kurio klausimai surašyti stende.

Maršrutas ir tako danga

Labanoro girios pažintinis takas yra žiedinės formos maršrutas. 2,6 kilometro ilgio taku reikia eiti priešinga laikrodžio rodyklės judėjimo kryptimi.

Maršrutas veda gerai pramintais natūralios dangos miško takais. Per šlapią mišką ir pelkę nutiesi išilginių medinių lentų takai. Tako pradžioje stovinčiame stende rašoma, jog taku galima keliauti kalnų dviračiu ar su vaikišku vežimėliu. Su pastaruoju gali kilti šiek tiek keblumų, kadangi medinių lentelių takai pakankamai siauri, o take gausu medžių šaknų.

Tako ženklinimas ir stendai

Take įrengti informaciniai stendai apie Labanoro girią ir jos gyvūniją. Tako pabaigoje yra stendas su klausimais, patikrinantis kaip atidžiai skaitėte informaciją. Ten, kur šakojasi miško takai, įrengtos pažintinio tako nuorodos. Kitokio ženklinimo nėra, tačiau maršrutas pakankamai aiškus.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Praėjus per pelkę vedančią atkarpą Labanoro girios pažintinis takas prieina ežerą. Jo pakrantėje įrengtas lieptelis, o paėjus toliau galima rasti atokvėpio vietą su suoliukais.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Keliu 114 (Molėtai – Kaltanėnai) pravažiavus Labanorą maždaug už kilometro dešinėje kelio pusėje stovi Labanoro girios pažintinio tako stendas. Netoli kelio prasideda pažintinis takas, o automobilį galima palikti čia pat prasidedančio miško keliuko pakrašty.

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.