Apie Kazlų Rūdos pažintinį taką

Jei vis dar kelia klausimų Kazlų Rūdos pavadinimo kilmė, verta vykti į šį miestą, kurio pašonėje įrengti pėsčiųjų ir dviračių maršrutai. Netoli Kazlų Rūdos miško urėdijos prasideda pažintinis miško takas, kuriame galima rasti atsakymą, kodėl šis miestas taip vadinasi ir kodėl aplink yra daugiau gyvenviečių, kurių pavadinime yra žodis Rūda. Informacijos apie šių vietovių amatą – geležies gavybą yra ir daugiau, tačiau taką įrengusi miškų urėdija tuo neapsiriboja. Pakeliui galima rasti daugiau informacinių stendų ir gyvūnus vaizduojančių medžio drožinių, o poilsiui įrengtos kelios poilsiavietės.
Šis pažintinis takas skirtas keliauti dviračiais ir pėsčiomis, tačiau viena atkarpa, kurioje įrengta daugiausiai informacinių stendų ir stovi apžvalgos bokštelis – skirta tik pėstiesiems. Per Vokiškus kalnelius vedanti tako dalis yra pati smagiausia.


Tako schema


Kaip nuvykti?

Kazlų Rūdoje reikia susirasti Esperanto gatvę. Orientyras gali būti Kazlų Rūdos miškų urėdija, ar Stihl techniką Lietuvoje platinanti UAB Ginalas. Būtent šios įmonės pašonėje įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ir prasideda Kazlų Rūdos pažintinis miško takas.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Informaciniame stende rašoma, jog pažintiniame stende jungiasi pėsčiųjų ir dviratininkų maršrutai. Dviračiams skirtas maršrutas pirmąją kelio pusę eina miško keliu ir tai yra linijinė maršruto dalis. Vėliau prasideda žiedinė dalis ir maršrutas apsukęs ratą vėl grįžta į šią vietą, nuo kurios iki automobilių aikštelės reikia eiti tuo pačiu keliu, kaip ir pradžioje. Šio maršruto ilgis yra kiek daugiau nei 5 km, juo galima tiek dviračiu važiuoti, tiek eiti pėsčiomis.
Nuo Kazlų Rūdos pažintinio tako pradžios nuėjus nepilną kilometrą nuo kelio į kairę pusę atsiskiria takas, kuriuo eina pėsčiųjų maršrutas. Jo ilgis nesiekia kilometro, o baigiasi jis toje vietoje, kur dviračių linijinis maršrutas šakojasi į žiedinį. Nuo šios vietos galima toliau eiti visą maršrutą dviračių taku, tokiu būtu įveiksite apie 5,8 kilometro atstumą. Pasukus atgal nueitas atstumas sieks 3 kilometrus.
Nueiti visą pėsčiųjų ir dviračių maršrutą užtruks apie 3 valandas. Pėsčiųjų tako pabaigoje apsisukus atgal laiko sugaišite dvigubai mažiau.


Tako danga

Didžioti maršruto dalis eina miško keliais, o pėsčiųjų takas, einantis per Vokiškus kalnelius driekiasi gerai pramintu plačiu taku.


Tako ženklinimas ir stendai

Informaciniai stendai įrengti pėsčiųjų tako dalyje ir maršrute esančiose poilsiavietėse. Pats maršrutas ant medžių paženklintas žalios eglės atvaizdu baltame fone. Kad būtų aiškiau, take įrengtos kelios papildomos medinės rodyklės, rodančios kryptį ir atstumą. Vietomis ženklinimas nepakankamas, todėl patartina nusifotografuoti pirmame stende esančią maršruto schemą.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Kazlų Rūdos pažintinio tako pėsčiųjų maršruto pabaigoje ant vienos iš kalvų stovi apžvalgos bokštelis, tačiau geros apžvalgos nėra. Maršrute įrengtos 4 poilsiavietės, poroje iš jų įrengtos vaikų žaidimo aikštelės, tačiau šių įrenginių būklė tik patenkinama.


Kazlų Rūdos pažintinis miško takas iš arti